1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Bir Vefa Bin Huzur Projesi Tamamlandı
Bir Vefa  Bin Huzur Projesi Tamamlandı

Bir Vefa Bin Huzur Projesi Tamamlandı

Gönüllü Genç Girişimciler Derneği ve Şeyh Edebali Üniversitesi Gönüllü Genç Girişimciler Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen” Bir Vefa Bin Huzur” projesi ile 15 İlde gençler huzur evlerinde kalan yaşlıları ziyaret ettiler.

Gönüllü Genç Girişimciler Derneği ve Şeyh Edebali Üniversitesi Gönüllü Genç Girişimciler Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen” Bir Vefa Bin Huzur” projesi ile 15 İlde gençler huzur evlerinde kalan yaşlıları ziyaret ettiler.Gerçekleştirilen ziyaretlerde birbirinden eğlenceli ve güzel sohbetler olması hem ziyaret eden gençlerin hemde ziyaret edilen yaşlıların arasında sıcak bir bağ oluşmasını sağladı.

Gönüllü Genç Girişimciler Derneği tarafından projeye katılan gençlere, proje sonunda neler hissettikleri ve ziyaretlerin onlarda bıraktığı etkiler soruldu.Gençlerin çok büyük bir kısmı bu tarz ziyaretleri tekrar yapması gerektiğine inandığını,orada kalan yaşlıların ne kadar iyi bakılsalarda içlerinde her zaman büyük bir burukluk olacağını hissettiklerini,huzur evinde kalanlarla geçmişle alakalı sohbetlerde o günleri yaşarmışcasına tarihe tanıklık ettiklerini aktardılar.

Ziyaretlerle alakalı olarak açıklamalarda bulunan Gönüllü Genç Girişimciler Derneği Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Elif ALICI“ Huzurevi ziyaretinin yapılacağını duyduğum anda heyecanlanmıştım. Çünkü dedemi kaybedeli 2 sene oldu ve ben onlarla dedemin hasretini biraz da olsa dindirebilecektim.Huzur evine gittiğimizde bambaşka hayatlarla karşılaştık..Evlatları tarafından bir köşeye atılmışlarda vardı. Burası benim evim, yuvam burada huzurluyum mutluyum diyeni de..Hastası da vardı sağlıklısı da.. Çok şey değildi istedikleri.. iki tatlı muhabbet ve biraz da vefa.Hatta orada ki Osman Amca'nın şu sözü beni derinden etkiledi. "Ben ayda dört defa mutlu oluyorum o da pazar günleri ziyaretimize gelindiğinde".Ne mutlu bizlere ki hayatlarının son yıllarını yaşayan yaşlı dedelerin ve teyzelerin yüzlerinde tebessüm bırakıp ayrıldık oradan.Her insan ömründe en az bir kere gitmeli.. Gitmeli ki, kendi yaşlılığını orada görmeli.Ayrılırken zor anlar yaşadık ama iyi ki gelmiş, görmüş ve dualarını almışız diyorum.”dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.