1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

Güzel oyuncu Birce Akalay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerini duygulandırdı. Birce Akalay paylaştığı bir fotoğrafla 16 yaşında olduğu döneme gitti.

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

Birce Akalay paylaştığı fotoğrafla gençlik yıllarına geri döndü. Duygulanan güzel oyuncu şu notu paylaştı:

Bir dönem baleyle uğraşan Birce Akalay, o zamanlar giydiği tütüsünü fotoğraflayarak takipçileriyle paylaştı şunları yazdı:

“Bugün çatı arasından çıkardım hayatımın son tütülerini. 16 yaşımdaydım. O zaman nasıl karardığını hatırlıyorum kalbimin. Bir düzine kilo almıştım derhal ve depresyona girmiştim ergenliğimi de hayal kırıklığımın yanına katarak. Acımı, sanki bir arenaya anlatmaya çalışırcasına büyük yaşıyor, o günleri hayatımın en karanlık günleri sanıyordum, meğer değilmiş. Hayat kaşla göz arasında yeni hediyeler vermiş bana. Sonra baktım ki hep böyle oluyor aslında. Benden aldığın ve verdiğin her şeye minnettarım. Seni çok seviyorum hayat.”

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

BİRCE AKALAY KİMDİR?

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

Oyunculuk performansıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Birce Akalay, Kanal D ekranlarında başlayan Benimle Söyle yarışmasında jüri üyerlerine kaptanlık ediyor. Bununla beraber, magazin takipçileri de ünlü oyuncunun hayatını merak edip sorgulamaya başladı. Peki, Birce Akalay kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, Birce Akalay'ın hayatı ile ilgili merak edilenler.

1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Birce Akalay, lise eğitimin Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nü kazanan Birce Akalay burada aldığı eğitimi yarıda bırakarak, Haliç Üniversitesi Konservatuvar'ı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

2004 yılında 20 yaşındayken "2004 Türkiye Güzellik Yarışmasında" üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti ve yarı finale çıktı. Yarışmanın ardından televizyon sektörüne adım atan Birce Akalay, 2004- 2007 yılları arasında özel kanallarda spor spikerliğinin yanı sıra çeşitli programları da hazırlayıp sundu.

2007 yılında dizi sektörüne adım atan Birce Akalay, "Kader" ve "Senin Uğruna" adlı dizilerde rol aldı. Dizilerde aldığı rollerin ardından 2008'de vizyona giren "Son Ders" ve 2009'da vizyona giren "Nefes" filmlerinde rol almıştır.

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

2009 yılında TRT 1'de ekrana gelen "Alayına İsyan" isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009'un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009'da atv'nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı'nda "Zişan" rolüyle izlediğimiz Birce Akalay, 2013 yılında yakında atv ekranlarında Başbakan Adnan Menderes'in hayatını konu alan "Ben Onu Çok Sevdim" dizisinde opera sanatçısı Ayhan Aydan karakterini canlandırdı.

Kanal D'de yayınlanan "Küçük Ağa" dizinde "Sinem" karakterini canlandıran Birce Akalay, 2015 yılında ATV'de yayınlanmakta olan "Evli ve Öfkeli" adlı dizide yine başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen dizi Siyah Beyaz Aşk'ta İbrahim Çelikkol ile baş rolü paylaşan Birce Akalay, ilk evliliğini 2011 yılında Murat Ünalmış ile yapmış bu evlilik 2012 yılında sonlanmıştır. Küçük Ağa dizisinde başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmiştir. 2 yıl süren evlilikleri 17 Ocak 2017'de bitmiştir.

Birce Akalay: Kalbimin nasıl karardığını hatırlıyorum

HABERE YORUM KAT