1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

Dünya üzerinde bilinen adıyla Black Friday, Türkiye'de de heyecanla bekleniyor. Ülkemizde Muhteşem Cuma olarak anılan bu günde, pek çok alanda büyük indirimler yaşanıyor. Peki Black Friday 2019 ne zaman? Black Friday indirimleri neler? İşte Black Friday Türkiye

Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

Black Friday 2019 için sayılı günler kaldı. Bu indirim fırsatını değerlendirmek isteyen pek çok kullanıcı ise Black Friday 2019 ne zaman diye merak etmekte. Peki Black Friday indirimleri neler? İşte Black Friday Türkiye hakkında her şey...

Black Friday 2019 ne zaman

2019'daTürkiye’de Black Friday indirimleri bu sene 29 Kasım'da olacak.

Fakat internet üzerinden erişim sağlayabildiğiniz mağazalar, firmalar ve online alışveriş sitelerinde Black Friday indirimleri çok erken tarihlerde başlayabiliyor. Bu indirimleri bir haftaya yayan mağazalar oldukça fazla.

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

Black Friday Türkiye

Black Friday bu yıl 29 Kasım tarihine denk geliyor.

2019’da Türkiye’de Black Friday indirimleri bu sene 29 Kasım'da olacak. Fakat internet üzerinden erişim sağlayabildiğiniz mağazalar, firmalar ve online alışveriş sitelerinde Black Friday indirimleri çok erken tarihlerde başlayabiliyor. Bu indirimleri bir haftaya yayan mağazalar oldukça fazla.

Black Friday indirimleri

Bazı markalar ilkbahar aylarında da ‘Muhteşem Cuma’ etkinliği düzenleniyor. Mart ayının son haftasında başlıyor ve nisan ortasına kadar devam ediyor. Ayrıca birçok mağaza temmuz ayında Black Friday'i farklı bir zamanda satışa sunabiliyor.

Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

İLKBAHAR BLACK FRİDAY İNDİRİMLERİ

Bazı markalar ilkbahar aylarında da Black Friday etkinliği düzenleniyor. Mart ayının son haftasında başlıyor ve nisan ortasına kadar devam ediyor. Ayrıca birçok mağaza temmuz ayında Black Friday'i farklı bir zamanda satışa sunabiliyor.

BLACK FRİDAY TARİHİ

Black Friday, 24 Eylül 1869'da meydana gelen bir borsa felaketiydi. Yaşanan spekülasyonunun ardından, altın fiyatı düştü ve piyasalar çöktü. Günümüzde ise perakendecilerin müşterilerini çekmek için şafak vakti saatlerinde özel promosyonlar sunmaları ve kapılarını açmaları yaygındır.

BLACK FRIDAY NEDİR?

Bu indirim fırsatını değerlendirmek isteyen pek çok kullanıcı ise Black Friday 2019 ne zaman diye merak etmekte. Peki Black Friday indirimleri neler? İşte Black Friday Türkiye hakkında her şey...

Black Friday 2019 ne zaman | Black Friday indirimleri | Black Friday Türkiye

ABD'de, Black Friday Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir. Black Friday gününde 2000'li yıllara kadar sabah 06:00'da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra bazı mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Kasım ayının ilk haftasında en çok araştırılan konulardan biri de Black Friday (Efsane Cuma) indirim tarihi oldu. Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Alışveriş tutkunlarının gözü kulağı Black Friday indirimlerinde. Son yıllarda ülkemizde de bir hayli rağbet gören ve yakından takip edilen Black Friday’de pek çok mağaza ve e-Ticaret sitesi ürünlerini yüzde 80’leri bulan indirimle satışa sunacak. 

Dünya çapında milyarlarca dolarlık ekonomi oluşturan Black Friday için Türkiye’de de hazırlıklar günler öncesinden başladı. Türkiye’de "Efsane Cuma", "Süper Cuma" ve "Beklenen Cuma" gibi farklı isimler de verilen bu çılgınlığın önemli hacme ulaşması bekleniyor. Bazı mağazalar Black Friday indirimlerini Şükran Günü olan perşembe gününde, bazıları ise pazartesi ve çarşamba günlerinde başlatıyor. 

HABERE YORUM KAT