1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bu kadarı da pes artık! Virüsü 50 kişiye sprey ile bulaştırdı

Bu kadarı da pes artık! Virüsü 50 kişiye sprey ile bulaştırdı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs etkisini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Güney Kore'de tehlikenin son reddeye geldiği şu sıralarda, bir kilise görevlisinin yaptığı skandal hareket insanları hayrete düşürdü. Aynı sprey şişesini dezenfekte etmeden birçok katılımcıda kullandı. Kilisede ağzına tuzlu su sıkılan 50 kişi koronavirüs kaptı.

Güney Kore'de akıllara durgunluk veren bir olay bir kilisede yaşandı. Kilise görevlisi aynı sprey şişesini dezenfekte etmeden birçok katılımcı üzerinde kullanarak 50 kişinin koronavirüs kapmasına vesile oldu.

The South China Morning Post'un yetkililerin de görüşünü içeren haberine göre, Güney Kore'de yer alan bir kilisedeki görevlinin virüsü öldürür diye ağızlarına tuzlu su sıkmasının ardından, yaklaşık 50 kişi Kovid-19'a yakalandı.

DEZENFEKTE ETMEDEN AYNI SPREYİ KULLANDI

Seul yakınlarında bulunan Gyeonggi bölgesindeki Lütuf Nehri Toplum Kilisesi'nden (River of Grace Community Church) bir görevli, kiliseye gelen birçok kişi üzerinde aynı spreyi, başlığını dezenfekte etmeden kullandı ve böylece kilisenin papazıyla eşi de dahil olmak üzere yüz kadar katılımcının önemli kısmına hastalık bulaşmasına sebep oldu.

bolge gundem

Yayınlanan görüntülerde yetkilinin spreyin ucunu, biri önceden koronavirüs taşıyıcısı olan bir dizi farklı üyenin ağzının içine soktuğu görülüyor.

 

Gyeonggi bölgesinin Koronavirüs Görev Gücü Başkanı Lee Hee-Young şöyle konuştu:

"Sprey şişesinin başlığını hasta olduğu daha sonra doğrulanan bir cemaat üyesinin ağzının içine soktukları doğrulandı. Daha önce diğer cemaat üyelerine de spreyi dezenfekte etmeden aynısını yapmışlar. Bu, virüsün yayılmasını kaçınılmaz kılmış. Böyle yapmalarının nedeni tuzlu suyun virüsü öldüreceği yönündeki asılsız inanç."

Kaynak: İndependent Türkçe
Kaynak: South China Morning Post
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT