1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bu Okul Öğrencilerine Yurt Dışında Dil Eğitimi

Bu Okul Öğrencilerine Yurt Dışında Dil Eğitimi

Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri Nisan Ayı başında iki aylık dil eğitimi için gittikleri Ürdün’den eğitimlerini tamamlayarak ülkemize döndüler.

Bu Okul Öğrencilerine Yurt Dışında Dil Eğitimi

Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri Nisan Ayı başında iki aylık dil eğitimi için gittikleri Ürdün’den eğitimlerini tamamlayarak ülkemize döndüler.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi, geçen sene kayıt yaptıran öğrencilerine 23 kişilik sınıflarda yabancı hocalar eşliğinde, son sistem eğitim imkânlarını kullanarak bir eğitim sunacağını vaat etmiş ve başarılı öğrencilerine ayrıca yurt dışı dil eğitimi imkânı sunacağını ifade etmişti. Bu kapsamda Ömer Çam Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri iki aylık yurt dışı dil eğitimi için nisan ayı başında Ürdün’e gittiler.

İki aylık yoğun bir eğitimden sonra Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Hazırlık sınıfı öğrencileri 2014-2015 Öğretim Yılı Yurt Dışı Arapça Dil Eğitimi Programını Tamamlayarak Türkiye’ye Döndüler.

Başarılı Öğrenciler Yurt Dışında Dil Eğitimlerini Takviye Ediyorlar

Bölgemizin Proje okullarından Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi geçen sene kabul ettiği hazırlık sınıfı öğrencilerine yabancı hocalar nezaretinde tamamen Arapça olarak dil eğitimini verdi. Bu eğitimlerde başarılı olmuş öğrencilerini de dil becerilerini tamamlamak üzere iki aylık bir program için Ürdün’e gönderdi.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesinin kardeş okulu olan Ürdün Ömeriyye Okullarında Türkiye’den giden öğrenciler diğer öğrencilerle beraber derse girerek ve özel hocalardan dersler alarak dil becerilerini geliştirdiler.

omer-cam-urdun-2015-(98).jpg

Hedef Bir Yılda Yabancı Dil Öğretmek

Programın amaçları hakkında bilgi veren Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Nihat Morgül; ‘’Yabancı dilin konuşulduğu doğal ortamlarda dil öğrenmenin daha hızlı ve kalıcı olduğuna’’ dikkat çekerek ‘’öncelikli hedeflerinin bu program sayesinde bir yılda bir yabancı dil öğretmek olduğunu’’ belirtti. Morgül ‘’ bu program ile edinilen kazanımların bundan ibaret olmadığını, öğrencilerin uluslararası deneyim kazandığını, kardeş aile projesi ile öğrencilerin kültürler arası yakınlık kurduğunu, bu sayede öğrencilerde özgüven ve liderlik ruhunun geliştiğini’’ ifade eden Morgül ‘’Yurt dışında yapılan bu programda sadece eğitim yapılmadığını bunun yanında tarihi ve turistik mekânların ziyaret edildiğini ve ayrıca spor, eğlence ve aktivitelerin programda de yer aldığını’’ belirtti.

Önümüzdeki yıl kontenjanlarının sadece 68 öğrenci olduğunu, hazırlık sınıfına kayıt yaptıracak bu öğrenciler için de bu programı geliştirerek aynen uygulayacaklarını belirten Morgül sekizinci sınıfı bitirmiş ve yüksek derecede puan almış erkek öğrencilerin tercihlerinde Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesini yazmalarını tavsiye etti.

HABER: A.Y.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.