1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Bu ülke hepimizin teröre karşı ortak tavır sergilemeliyiz
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu ülke hepimizin teröre karşı ortak tavır sergilemeliyiz

Öncelikle geçtiğimiz cumartesi günü  Ankara garında meydana gelen ülkemizin birliğine ve beraberliğine yapılan  Türkiye’nin en büyük kanlı terör olayını şiddetle kınıyor ölen 99  vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar yaralılarımıza Allah’tan  acil şifalar diliyorum.

Ülkemiz son dönemlerde hem iç,  hemde dış istikrarsızlıklardan dolayı zor dönemden  geçiyor. Dışarıda etrafımız adeta ateş çemberi gibi bir çok ülkede iç savaş ve huzursuzluklar var. O savaşlardan  kaçan bir çok mülteci bizim sınırlarımızdan ülkemize gelmek zorunda kaldılar. Öte yandan içeride de seçimlerden kaynaklanan siyasi ve ardından ekonomik istikrarsızlık var.

Bütün bu olumsuz durumlar  fırsat bilen bizimde ülkede huzurumuzu birliğimizi beraberliğimiz bozmak için dış ve iç güçlerin maşası terör örgütlerinin istediği bir ortam…  
Bunu da geçtiğimiz cumartesi günü Ankara yaptıkları Türkiye tarihinin en büyük kanlı  terör olayıyla göstermiş oldular.

Terörün amacı bu tip eylemlerle ülkede yaşayan vatandaşlar arsında ayrımcılık yapmak iç savaş çıkararak bölmek ve parçalamaktır.

Ama bizim de Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak çok uyanık olmalıyız terörün  bu kalleş oyununu hep beraber birlik ve beraberlik içinde bozmalıyız, bir diğer değişle  amasız, gayrısız toplumumuzun her kesiminden  teröre karşı ortak tavır göstermeliyiz. Ülkemizin birliği ve beraberliği içinde buna da mecburuz.Yok ama hepimiz bir siyasi çıkar peşinde olursak ,ülkemizdeki siyasi parti liderleri  bu vahim olay karşısında bile bir takım siyasi hesapları yaparak bir araya gelmez ise,   olayların sıcağı sıcağına devleti katil ilan etmek otobüsler üzerine çıkıp mağdur edebiyatı yapıp  oy istemek, veya televizyon karşısına çıkıp “bunlar terörü  bitiremezler 1 Kasım’da bize oy verin biz terörü  sadece biz bitiririz “  dersek,  yani siyasi çıkar uğruna teröre karşı bütünleştirici  değil de, ayrıştırıcı olursak  o zaman vay halimize tam da işte o zaman terörün ekmeğine yağ sürmüş oluruz.

Belki  şöyle düşünebilir” Biz bu iktidarı sevmiyoruz bu iktidarda ancak böyle terör olaylarıyla kaos oluşursa gider bizim işimize gelir, sonucunda biz iktidar olmuş oluruz” ama yanılırsınız. Çünkü terör örgütlerinin hedefi  siyasi partiler değildir, ülkedir ve milletin   bütünlüğüdür o bütünlüğü bozmak o ülkeyi parçalamaktır. Bu gün iktidarda  başka parti vardır onunla uğraşır, yarın siz başa gelirsiniz sizinle uğraşır ve o siyasi çıkarınıza uygun geldiği için ses çıkarmadığınız  terörün çirkin yüzüyle karşı karşıya kalmış olursunuz.

Onun için , Türkiye’den başka Türkiye yok birde etrafımızdaki  ülkelerdeki gibi gidebileceğimiz sağlam güvenilir başka Türkiye’de yok lütfen  siyasi çıkarlarımızı bir kenara koyalım. Hiç olmasa teröre karşı birlik olalım, ortak tepki sergileyelim. İş işten geçmeden “eyvah biz ne yaptık” demeden sağ salim düşünelim, aklımızı başımıza alalım çünkü bizim bizden başka  dostumuz yok.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT