1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bülent Arınç ve Abdullah Gül Kurucu Üyelikten Silindi Mi?

Bülent Arınç ve Abdullah Gül Kurucu Üyelikten Silindi Mi?

AK Parti'nin internet sitesindeki 'kurucu üyeler' listesinden Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın isimlerinin çıkarıldığı iddiasına yanıt Mustafa Varank'tan geldi.

Bülent Arınç ve Abdullah Gül Kurucu Üyelikten Silindi Mi?

Paralel örgüte yakınlığıyla bilinen ve muhalif sol medya organlarında, AK Parti'nin resmi web sitesinde yer alan "Kurucu Üyeler" listesinden Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Yakar Yakış'ın isimlerinin silindiği iddiası yer aldı.

Web sitelerinin geçmiş sürümlerini görüntüleyen 'Wayback machine' adlı internet sitesini referans gösteren web siteleri, 11 Ağustos 2015 tarihli AK Parti sitesinde kurucu üyeler listesinde yer alan Abdullah Gül ve Yaşar Yakış isimlerinin, AK Parti’nin sitesinin güncel olan halinde yer almadığı ve silindiğini öne sürdü.

MUSTAFA VARANK'TAN İDDİAYA YANIT

Medya aracılığıyla yürütülen algı operasyonunu Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank deşifre etti.

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın isimlerinin 'silindiği' iddiasını yalanlayan Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dünyanın en cahil medyası bizde diyeceğim ama cahillikten değil art niyetten olduğunu biliyorum. AK Parti 14 Ağustos 2001'de kuruldu. AK Parti'nin resmi kurucu üyeleri arasında Abdullah Gül ve Bülent Arınç zaten yoktu ki şimdi isimleri web sitesinden kaldırılmış olsun." dedi.

EDİTÖR NOTU: Googlenin servisi "webarsiv" sitesinde 17 Mayıs 2011'e ait web sitesi görüntüsü ve kurucu üye listelerinnin arasında Abdullah Gül ve Bülent Arınıç isimleri gözükmediği görüldü. 

Buradaki Link'ten kontrol edebilirsiniz. - Editör: Yusuf SARAY

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT