1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Burcu Çetinkaya: "Bu kadar yapabildim" diyerek başörtüsünü çıkardı

Burcu Çetinkaya: "Bu kadar yapabildim" diyerek başörtüsünü çıkardı

Ünlü ralllici Burcu Çetinkaya, bundan tam 6 yıl önce alkolü ve sigarayı bıraktığını, tesettüre girdiğini açıklamıştı. Şanlıurfa'ya gittikten kısa bir süre sonra aşiret reisi Mehmet Bucak ile dünyaevine girdi. Çetinkaya sosyal medyadan paylaştığı yazı ile "bu kadar dayanabildim" notunu düştü.

Ünlü ralllici Burcu Çetinkaya, bundan tam 6 yıl önce alkolü ve sigarayı bıraktığını, tesettüre girdiğini açıklamıştı. Şanlıurfa'ya gittikten kısa bir süre sonra aşiret reisi Mehmet Bucak ile dünyaevine girdi. Çetinkaya sosyal medyadan paylaştığı yazı ile "bu kadar dayanabildim" notunu düştü

Burcu Çetinkay:

"KENDİMİ DİNLEMEYE İHTİYACIM VAR"

Her hareketimi 6 yıldır siyasi zannedenler vardı. Belediye başkanı, siyasetçi adayı her şey yaptılar. Onlarca iftira attılar. Hayatımda hiç bir siyasi partiye üye olmadım ben. Hatta siyasi tekliflere hayır diyerek sporumu yapmaya devam etmeyi seçtim. Şimdi de kendi halimde işime gücüme bakarak hayatıma devam edeceğim inşAllah. Sadece azıcık kendimi dinlemeye ihtiyacım var.... Bu geçen süreçte alkışları hiç kabul etmedim. Hakaret edenlere de kırılmamaya çalıştım. Sadece hakkımda konuşulduğunda cevap hakkımı kullandım. Şimdi de bakış açım aynı.... Kimseye hakaret etmeden hayatı yaşamaya devam etmeye çalışacağım...

"BU KADAR YAPABİLDİM, GÜCÜM YETMEDİ"

Burcu Çetinkaya, şu açıklamayı paylaştı:

"Bugün bir karar aldım ben. Bu kararda asla 6 yıldır taşımaya çalıştığım başörtüsüne inanmamak veya saygısızlık yok. Bu kadar yapabildim. Aldığım kararı tamamen manevi yaşamak istedim. Hatta imkan olsaydı sessizce. Nasip. Gücüm yetmedi diyelim. Kalbim aynı yerde. Ama o da benimle Allah arasında zaten. Bu süreçte benden güç alanlar olduysa onları istemeden kırdıysam özür.

Burcu Çetinkay:

BURCU ÇETİNKAYA KİMDİR?

19 Mart 1981 İstanbul doğumludur. Babası İlhan Çetinkaya, otomotiv ve taşımacılık sektörlerinde üst düzey yönetici.

Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunu bitirdikten (1992) sonra girdiği Robert College de önce orta (1996) ardından da lise eğitimini (1999) tamamladı. Koç Üniversitesi'nin Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra senaristlik ve satış-pazarlama konularında iş hayatına atıldı.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça biliyor, bekar. Koyu bir Bursaspor taraftarı olarak bilenen Çetinkaya çoğu deplasman maçlarına gitmektedir.

Caddebostan Spor Kulübü'nün üyesi ve otomobil sporları dışında iyi bir snowboard'cu. Satranç ve sinema ise spor dışı hobileridir.

Kariyeri

Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3'ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi'nde yine bayanlar kupasında 3'ncülüğünü yineledi.

Kocaeli Rallisi'nde Bayanlar 2'ncisi; Beykoz Rallikrosu'nda sınıf 2'de 5'nci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası'nın üç yarışına da katıldı ve Palio'su ile hepsinde finişe gelme başarısı gösterdi.

Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15'nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası'nı rakiplerine kaptırmadı. Sonuçta; 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası Bayanlar 1'nciliğini kazandı. Castrol Fiesta Rally Cup'ta ilk 10'a seçilen tek bayan pilot olarak, 2006 sezonu rallilerinde 9 erkek rakibi ile sıkı bir rekabete girecek. Kariyerinin İlk ralli otomobili olan Palio'dan sonra Fiesta ST ile start alacak ama gönlünde Fiat Punto Süper 2000 ile yarışmak yatıyor.

Burcu Çetinkay:

EŞİ MEHMET FATİH BUCAK KİMDİR?

CHP'nin Şanlıurfa Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak, 7 Temmuz 1968 yılında Siverek’de doğdu. Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden. Bucak 5 çocuklu bir ailenin oğlu. Yükseliş Koleji ve Gazi Üniversitesi mezunu.

5 yaşında Siverek’ten Ankara’ya taşındılar.  Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi ekonomi bölümü okudu. Babası Mehmet Celal Bucak, Adalet Partisi’nden 2 dönem Şanlıurfa milletvekilliği yaptı. Fatih Bucak’ın ilk evliliğinden Simirna Bucak ve ikinci evliliğinden Mehmet Celal Bucak adında oğlu dünyaya geldi.

1979 yılında babasının Bucak aşireti reisi olduğu zamanlarda terör örgütü PKK tarafından saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştı. Ekonomi ve aynı zamanda Urfa’nın önde gelen iş adamlarından olan Mehmet Bucak, çiftçilik ve tarımla da uğraşıyor. Bir süre Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı da yaptı. 2015 yılında Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı, ardından Kasım 2015’te AK Parti’den aday adayı olmuştur.

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum