1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” işverenlere anlatıldı

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” işverenlere anlatıldı

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında Pendik İŞKUR ve Maltepe Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı 20 Mart Pazartesi günü gerçekleştirildi.

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” işverenlere anlatıldı

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında Pendik  İŞKUR ve Maltepe Sosyal Güvenlik Kurumu’nun  işverenlere yönelik bilgilendirme  toplantısı 20 Mart Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Toplantıya İşkur Müdürü Yasin Turunç’un yanı sıra SGK Maltepe Merkez Müdürü Feray Figen KAYA, Pendik kent konseyi başkanı Süleyman Yılmaz, Kaynarca ve Havalisi Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı Hüsamettin Elçi ve çok sayıda işveren katıldı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” konulu program çerçevesinde,  başlatılan çalışmalar hakkında Pendik’te bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya işverenlerin ilgisinin yüksek olduğu gözlemlenirken sunum gerçekleştiren uzmanlar tarafından şu başlıklar anlatıldı: İşbaşı Eğitim Programı,  İEP İşveren Sigorta Prim Teşviği  , 6645 sayılı yasa 4447 sayılı kanuna geciçi 15. Madde, Teşvikten Yararlanma Şartları, İşe Alınacak Personelde Bulunması Gereken Nitelik ve Şartlar , İstihdam Teşvikleri (6111 sayılı kanun), Suriyelilere İlişkin Düzenleme, Engelli İstihdamı Teşviki, Ar-Ge İstihdamı Teşviki  gibi konularda detaylı bir sunum gerçekleştirildi.

Yapılan sunumların ardından uzmanlar tarafından işverenlerin soruları cevaplandı.

img_2102.jpgimg_2111.jpgimg_2120-001.jpgimg_2126.jpgimg_2139.jpgimg_2146.jpgimg_2150.jpgimg_2158.jpgimg_2181.jpg

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum