1. HABERLER

  2. ÇALIŞMA HAYATI

  3. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda (ÇSGB) çalışan Personel Sayısı Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda (ÇSGB) çalışan Personel Sayısı Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) personel sayısı açıklandı. 2018 yılı performans programında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel sayısı, personel dağılımı gibi veriler yer aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda (ÇSGB) çalışan Personel Sayısı Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) 2018 yılı performans programı yayınlandı. Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan performans programında, Çalışma Bakanlığı bünyesinde görev yapan memur sayısı, bunların birimlere ve hizmet sınıflarına göre dağılımı gibi veriler yer aldı.

Çalışma Bakanlığın'da çalışan personel sayısı ve bunların dağılımlarını haberimizde inceledik. 2018 yılı performans programında belirtilen verilere göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında toplam 2 bin 604 kamu personeli görev yapıyor. Bu personelden 2558’si memur, 43’ü sözleşmeli personel ve 3’ü geçici personel olarak hizmet veriyor.Hizmet sınıflarına göre dağılıma bakıldığında, en çok personel genel idare hizmetleri sınıfında bulunuyor. Genel idare hizmetleri sınıfındaki personel sayısı 2 bin 313 olarak açıklandı.

Bunun yanı sıra teknik hizmetler sınıfında 166, yardımcı hizmetler sınıfında 36 ve sağlık hizmetleri sınıfında toplam 43 personel hizmet veriyor.Personelin eğitim durumuna göre dağılımında ağırlığın lisans mezunlarında olduğu görülüyor. ÇSGB memur kadrolarında 1696 lisans mezunu, 178 önlisans mezunu, 205 lise mezunu, 34 ilköğretim mezunu personel yer alıyor. Yüksek lisans mezunu personel sayısı 419, doktora mezunu personel sayısı ise 26 olarak açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda çalışan Personel Sayısı


HABERE YORUM KAT