1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Can Yaman'dan eleştirilere ilk açıklama

Can Yaman'dan eleştirilere ilk açıklama

Oyuncu Can Yaman, geçen günlerde Ferzan Özpetek'in davetlisi olarak İtalya'ya gitti. Kalabalığın sahte olduğuyla ilgili çıkan haberlere ise açıklamada bulundu.

Can Yaman'dan eleştirilere ilk açıklama

Erkenci Kuş'un İtalya'da yayımlanmamasına rağmen dizinin başrolü Can Yaman'a İtalya'da büyük bir ilgi olunca sosyal medyada bazı dedikodular çıkmıştı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Yaman’ın bu görüntüleri için, "Reklam yapıyor, o insanlar para karşılığında oraya gelmiş" yorumunda bulunmuştu.

Ünlü oyuncu, çıkan haberlerin ardından Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

 

CAN YAMAN KİMDİR?

''İtalya'da bu kadar sevilmemin başlıca sebebi; şu anda televizyonda yayınlanmakta olan önceki dizim Dolunay... Erkenci Kuş şu an burada YouTube'dan altyazılı bir şekilde takip ediliyor ve daha az biliniyor. Umarım Dolunay gibi o da kısa bir süre içersinde televizyonda olur.''

Napoli'de kaldığı otelin önüne gelen hayranlarının videosunu çeken Can Yaman, o görüntüleri Instagram hesabından, "Bu sevgi için çok teşekkür ederim" notuyla takipçileriyle paylaşmıştı.

Can Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul Suadiye’de ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babasının adı Güven Yaman, annesinin adı Güldam Can’dır. Can Yaman 5 yaşındayken, anne ve babası ayrıldı. Büyükannesi Makedon, büyükbabası ise Yugoslav kökenlidir. 

İlkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde okuduktan sonra Lise eğitimini ise İtalyan lisesinde tamamladı. Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika‘da Ohio’da okudu. Liseden sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak okuyarak 2012 yılında mezun oldu. Yine üniversitedeyken değişim programıyla Washington’a gidip hukuk dersleri aldı. 

Can Yaman'dan eleştirilere ilk açıklama

2014 yılında, mezun olduktan sonra 1 yıl mecburi staj için Awaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukatlık yapmıştır. 

Can Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi aldıktan sonra oyunculuğa başlamıştır. 

Lisanslı basketbolcu olan yakışıklı oyuncu ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgileniyor. 

Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Oyunculuğuna katkıda bulunacağına inandığı için dans eğitimi de almaya başlamıştır. 

2014 yılında yönetmenliğini Türkan Derya‘nın yaptığı “Gönül İşleri” adlı dizide Bedir karakterini canlandırırken başrollerini Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik, Sezai Aydın ve Can Yaman birlikte oynadılar. 

Can Yaman'dan eleştirilere ilk açıklama

2015 yılında yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı “İnadına Aşk” dizisinde Açelya Topaloğlu ile başrolde oynadı. 

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı. 

Filmleri ve Dizileri: 

Oyuncu: 

2018 - Erkenci Kuş (Can Divit ) (TV Dizisi) 
2017 - Dolunay (Ferit)(TV Dizisi) 
2016 - Hangimiz Sevmedik (Tarık) (TV Dizisi) 
2015 - İnadına Aşk (Yalın Aras) (TV Dizisi) 
2014 - Gönül İşleri (Bedir) (TV Dizisi) 

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları: 

Sahte Gelin 
Ay Işında Şamata 
Mavi oyunu 
Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar 
Göcekler Göğerince 
 

HABERE YORUM KAT