1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz açıkladı: Acil durum ilan ediyoruz

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz açıkladı: Acil durum ilan ediyoruz

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin yaptığı açıklamada 2 ayda gelinen yolu 1 haftada geri gittiklerini ifade etti ve acil durum ilan ettiklerini belirtti.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz açıkladı: Acil durum ilan ediyoruz

15 Şubat Pazartesi günü koronavirüs aşısının ilk dozunu olan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, bugün ikinci dozu vurdurdu. Koronavirüs aşısını olduktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, 65 yaş üzeri vatandaşları korumaya özen gösterdiklerini vurguladı.

65 yaş üzeri hasta sayısının yüksek olduğunu belirten Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gazetecilere yaptığı konuşmada "Onları en hızlı şekilde korumaya almamız gerekiyor. Onun içi tüm kapsamda olan vatandaşlarımızdan isteğimiz, güvenle aşılarını yaptırmaları. Vaka sayılarıyla ilgili olarak da geçen haftaki durum hiç hoş değil. Bu akşam rengimiz değişebilir. Akşam harita açıklandığında göreceğiz" ifadelerine yer verdi..

VALİ AYAZ DUYURDU: ACİL DURUM İLAN EDİYORUZ

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, koronavirüs salgınında vaka artışını düşürmek için acil durum ilan ettiklerini belirtiti.

Vali Ayaz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz. İlçe ve il merkezimizde de tedbirlerin hem hatırlatılması hem uygulanmasıyla ilgili olarak çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak. Yarın eğer yetişirse ilin farklı yerlerinde afişleri görebileceksiniz. İlimizde maske takmak hala zorunlu. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama dünkü gördüğümüz manzara maalesef bu açıklamayı yapma gereğini hissettirdi. Atatürk Bulvarı başta olmak üzere daha öncesinde ilan ettiğimiz gibi bu yerlerde sigara içmek yasak. Bu yasakta hala devam ediyor. Bu ikisini özellikle hatırlatmak istiyoruz. Manzara hiç hoşumuza gitmedi. Vaka sayıları da bize onu işaret ediyor. Biz 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Bunun engellenmesi için bu hafta elimizden gelen bütün adımları atacağız"

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT