1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Cengiz Bozbeyoğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç yılında Doğdu ?

Cengiz Bozbeyoğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç yılında Doğdu ?

Cengiz Bozbeyoğlu Kimdir, hangi ilde doğmuş ve nerelidir, doğum tarihi ne zamandır? Cengiz Bozbeyoğlu’nun kısa biyografisine haberimizden ulaşabilirsiniz…

Cengiz Bozbeyoğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç yılında Doğdu ?

1952 yılında Zile’de doğdu. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden 1976’da mezun oldu. Mezuniyetinden 1978 yılına kadar Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Araştırmacı Mühendis olarak çalıştı. Daha sonra Ankara Şeker Fabrikası İşletme Mühendisi, Nilser Kimya Sanayi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Bozbeyoğlu, 1982-1985 yılları arasında Teknokim Kimya Sanayii firmasını kurarak ticari hayata atıldı.

1985 yılında İMPER A.Ş. ortağı olarak elektronik ve elektrik malzeme üretimine başladı. 1986 yılında bu firmanın Yönetim Kurulu Üyesi, 1991 yılında da Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ortağı olduğu Bozbeyoğlu Et ve Et Mamulleri imalat ve Sanayi Tic. Ltd. Şti., Bozbeyoğlu İnşaat ve Tekstil A.Ş.’nin, Norm Elektronik gereçleri San. ve tic. A.Ş.’nin ve TV pazarlama şirketi olan ISTEL A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Bozbeyoğlu ayrıca Ankara Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT