1. HABERLER

  2. YEREL

  3. CHP Pendik Gençlik Kolları Özgecan'ı Unutmadı

CHP Pendik Gençlik Kolları Özgecan'ı Unutmadı

CHP Pendik Gençlik Kolları İlçe Binasından döviz ve pankartlarla Gazipaşa Cad. Kuşlu Parka yürüyerek Özgecan'ın katillerinden hesap sordu.

CHP Pendik Gençlik Kolları Özgecan'ı Unutmadı

CHP Pendik Gençlik Kolları İlçe Binasından döviz ve pankartlarla Gazipaşa Cad. Kuşlu Parka yürüyerek Özgecan'ın katillerinden hesap sordu.

"Geceleri de, sokakları da, meydanları da boş bırakmayacağız!", "Susma Haykır Kadına Şiddete Hayır!", "Gelsin Baba, Gelsin Koca, Gelsin Devlet, Gelsin Jop; İnadına İsyan, İnadına Özgürlük!", "Olmaz De Dur De Kadına Şiddeti Engelle!", "Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak" sloganlarıyla saat:14.00'da Mehmet Akif Ersoy Sanat merkezi önünde toplanan CHP Pendik Gençlik Kolları  burada basın açıklaması yaparak şu sözlere yer verdi.

"Ülkemizde bugün yaşanan vahşet, artık kadınların, gençlerin ve çocukların nasıl büyük bir tehlike içerisinde olduğunu gözler önüne sermektedir.

Yıllardır beri sürüp giden kadın – erkek eşitsizliğini de aşmış; artık vahşete, cinayete, zulme kadar ulaşmıştır.

İnsanların tamamen bencilleştiği, vahşileştiği bu düzende Özgecan Aslan katliamı bardağı taşıran son damla olmuştur.

Biz gençler, artık gençlerin ve kadınların istismar edildiği bu Dünya’nın vahşetine karşı; insanlar ötekileştiren, küçük düşüren bu adalete karşı haykırıyoruz.

Daha geçen gün sokak ortasında kocası tarafından defalarca bıçaklanan bir kadınımızın acısını unutmamışken; gencecik bir kızın canice yakılarak öldürülmesi karşısında, tüm gücümüzle haykırıyoruz ve söz veriyoruz:

“Kadın – erkek eşittir.”

Maalesef, kadın erkek eşitliğine inanmıyorum diyen bir başbakan tarafından 12 sene yönetilmekle kalmamış, bir de cumhurbaşkanı yapmışız.

Maalesef, 13 yaşındaki küçücük bir bedene tecavüz edenlerin beraat edildiği bir ülkede yaşıyoruz.

Maalesef, her tecavüz olayından sonra suçun “kadının giyimine bağlandığı” bir ülkede yaşıyoruz.

Kadına yönelik cinsel istismarın ve cinayetlerin son bulması için vereceğimiz mücadelede “Özgecan Aslan” artık yüreğimizde ve bilincimizde olacaktır.

Şu an Özgecan Aslan’ın katillerin bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz!

Artık ülkemizde böyle acıların yaşanmaması için tüm halkımızı mücadeleye davet ediyoruz.”

10897008_821495107885941_4984995462553381425_n.jpg

HABERE YORUM KAT