1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Çirkin oyunu Kartal’da sahnelemeye çalışıyorlar!

Çirkin oyunu Kartal’da sahnelemeye çalışıyorlar!

Çirkin oyunu Kartal’da sahnelemeye çalışıyorlar!

Soma’daki maden faciasını protesto etmek isteyen bazı örgütler, saat 20.00 sıralarında Kartallı Kazım Meydanı’nda toplandı. Ak Parti Kartal İlçe binasına yürüyen protestocular burada oturma eylemi yaptı.

Soma’da meydana gelen maden faciasını protesto etmek amacıyla yaklaşık 150 kişilik bir gurup Kartal Ak Parti ilçe teşkilatı önünde protesto gösterisi yaptı. Çevik Kuvvet polislerinin geniş güvenlik önlemi aldığı basın açıklaması sonrasında protestocular, ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçtikleri sırada yüzleri maskeli bir gurup eylemci polise taş attı.

aaakk

Ortalık bir anda savaş alanına dönerken, göstericilerin bazıları polise havai fişeklerde de saldırdı. Polis göstericilere gaz bombası ve TOMAlarla müdahale de bulunurken, yoldan geçen yayalar ve esnaflar gaz bombasından etkilendiler.

Kaldırım taşlarını sökerek polise saldıran göstericiler Üsküdar caddesinin değişik yerlerine ise çöp konteynırlarından barikat kurarken ateş yaktılar. Çoğunluğu genç olan protestocu eylemciler ile polis arasındaki kovalamaca ara sokaklarda devam ediyor.

aKartaldapolisterörü-4

aKartaldapolisterörü-5

HABERE YORUM KAT