1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çocukları Mutlu Eden Proje

Çocukları Mutlu Eden Proje

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kamu ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği yaparak çocukları mutlu edecek bir dizi etkinlik başlattı.

Çocukları Mutlu Eden Proje

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü,  kamu ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği yaparak çocukları mutlu edecek bir dizi etkinlik başlattı.  Bunlardan biri de Pendorya AVM’de ücretsiz sinema keyfi oldu.

Daha önce savaş ortamından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocuklara yönelik olarak MiniaTürk gezisi düzenleyen müdürlük, bu kez Sülüntepe ve Yayalar Mahallelerinde yaşayan yetim çocuklara sinema programı gerçekleştirdi.  Pendorya AVM’de gerçekleştirilen etkinlikte  55 çocuk ve gönüllüler vizyondaki animasyon filmlerinden ‘Robinson Crusoe’ yu izledi.  Çoğu ilk defa sinemada film izleme keyfi yaşayan çocukların neşesi yüzlerine yansıdı.

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Müdürlüğü yetkilileri, gerek kamu kurumları ve gerekse özel teşebbüs işletmeleriyle işbirliği yaparak mağdur ve dezavantajlı çocuklar için farkındalık oluşturacak bu tür gezilere devam edileceğini belirttiler. 

HABERE YORUM KAT