1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. "Çocuklarımızı Geleceğe Güvenle Hazırlıyoruz"

"Çocuklarımızı Geleceğe Güvenle Hazırlıyoruz"

Tuzla Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda eğitim alan 420 çocuk, kapanış programında sertifikalarını aldı. Tuzla Belediyesi, 29 Ağustos’tan itibaren Güz Futbol Okulu kayıtlarına da başlayacak.

"Çocuklarımızı Geleceğe Güvenle Hazırlıyoruz"

Tuzla Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda eğitim alan 420 çocuk, kapanış programında sertifikalarını aldı. Tuzla Belediyesi, 29 Ağustos’tan itibaren Güz Futbol Okulu kayıtlarına da başlayacak.

Tuzla Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz Spor Okulu düzenledi. 6-13 yaş grubundaki 420 çocuk, 2 ay süren Yaz Spor Okulu’nda futbol eğitimi aldı. Profesyonel ve tecrübeli eğitimcilerden futbol eğitimi alan çocuklar, bireysel gelişimini sağladı, takım disiplini ve birlikte mücadelenin önemini kavradı. Futbol tutkusuna eğitimle bireyler olarak devam eden çocuklar, ter döktükleri sahada bu kez sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.  Çocuklar, sertifikalarını Tuzla Belediyesi birim müdürlerinin elinden aldı.
Çocuklar ve aileleri, kendilerine sunulan imkan nedeniyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Tuzla Belediyesi, Güz Futbol Okulu da Düzenleyecek
Tuzla Belediyesi, sonbahar aylarında da Güz Futbol Okulu düzenleyecek. Tuzla Belediyesi Güz Futbol Okulu’nun kayıtları, Tuzla Belediyesi Stadı’nda 29 Ağustos’tan itibaren alınacak. 6-13 yaş grubu çocukların katılacağı Güz Futbol Okulu, mayıs ayına kadar devam edecek.

Çocuklarımızı Geleceğe Güvenle Hazırlıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, çocukların ve gençlerin boş vakitlerini güvenilir bir ortamda, sağlıklı gelişimlerine olanak sağlayacak imkanları sunmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “Çocuklarımız ve gençlerimize her imkanı sağlayarak onların ailesine, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişmesi, kültür, sanat ve sporla sosyalleşmesi için biz her imkanı sağlıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesle, onlar için en faydalı uğraşları sağlamaya çalışıyoruz. Sosyal risklerin tehdidi altındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi koruyor, onları geleceğe güvenle hazırlıyoruz” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yaz ve güz düzenlenen okullara her yıl artan oranda talep olduğunu, bu okullarda yetişen yetenekli gençlerin başta Tuzlaspor olmak üzere ilçe ve bölge kulüplerinin altyapısına kazandırıldığını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.