1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi engellemek isteyenlere büyük eserleri ülkemize katarak yanıt verdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi engellemek isteyenlere büyük eserleri ülkemize katarak yanıt verdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsünü hizmete kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade ederek," Bu proje ile zaman ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir. Bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır" dedi. " Türkiye'nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. " diyen Erdoğan, "Bizi engellemek isteyenlere hep daha büyük eserleri ülkemize katarak yanıt verdik." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizi engellemek isteyenlere büyük eserleri ülkemize katarak yanıt verdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü  Açılış Töreni'ne Huber Köşkü'nden canlı bağlantı ile katılarak açıklamalarda bulundu.

Batman, Hasankeyf, Yercüş, Midyat yolu üzerinde inşa edilen Hasankeyf-2 Köprüsünü Türkiye'ye kazandırdıkları için mutluluk duyduklarını belirten Erdoğan," Yayalar için de bir geçiş yolu bulunuyor. Bu proje ile zaman ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir. Bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır. Bu dev eserin inşaasında emeği geçen tüm kurumlarımızı, yüklenici kurumları tebrik ediyorum." dedi.

"TÜRKİYE'NİN İHTİYACI ESER VE HİZMET SİYASETİDİR"

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye'nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Zorlu arazi şartları yanında bölgedeki terör örgütlerinin sabotajlarıyla da uğraşıyoruz. Attığımız her adımda bölücü örgüt ve uzantılarını daima karşımızda bulduk. Batmanlı, Mardinli, Şırnaklı, Diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler. Havalimanı yaptık akla hayale gelmedik iftiralar attılar, okullar yaptık, gencecik öğretmenlerimizi şehit ettiler. Bölgeye yatırım getiren iş adamlarımızı baskıyla yıldırmaya çalıştılar. Burada yaşayan vatandaşlarımız özellikle Ilısu Barajı sürecinde yaşadığımız sıkıntıları iyi biliyorlar. Bizi engellemek isteyenlere hep daha büyük eserleri ülkemize katarak yanıt verdik.

"VATANDAŞLARIMIZI YURT DIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALIRDI, BU TABLO TERSİNE DÖNDÜ"

Erdoğan şunları kaydetti:

"Atalarımız "Hizmet eden, izzet bulur" diyor, biz de milletimize hizmetten iftihar ettik. Ulaştırma alanında Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık. 2002 yılında 83 yünel varken, bugün bu sayı 435'e yükseldi. Eskiden özellikle gurbetçilerimiz Avrupa'daki imkanlardan övgüyle bahsederdi. İş, aş bulmak için vatandaşlarımız yurt dışına gitmek zorunda kalırdı, bu tablo bugün büyük oradan tersine döndü. Artık bizim havalimanlarımıza, köprülerimize gıptayla bakıyorlar."

"BİZ 20 MİLYON DOZ AŞI UYGULADIK"

Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelesi hem DSÖ hem dış basın tarafından örnek gösteriliyor. Henüz ilk doz aşıya bile ulaşamayan ülkeler varken, biz 20 milyon doz aşıyı uyguladık. Türk ekonomisine dair karamsar senaryolar çizen uluslararası kuruluşlar rakamlarını güncellemeye başladı. Sanayi alanında her ay yeni rekorların haberlerini alıyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT