1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken binanın enkaz alanında inceleme yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken binanın enkaz alanında inceleme yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanların eşliğiyle Kartal'da çöken binanın enkazına gitti ve incelemelerde bulundu. Erdoğan incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, "Bütün  detayları öğrendik. Alınacak dersler var." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken binanın enkaz alanında inceleme yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binanın enkazına geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya eşlik ediyor. Erdoğan beraberindekilerle enkaz başına giderek çalışmalarla incelemelerde bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARTAL'DA ÇÖKEN BİNA HAKKINDA NELER DEDİ?

Enkaz alanında inceleme yaptıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cenaze törenine katılacağız, ama buradan almamız gereken bir çok ders var. Başsavcımız, gerek savcılar, bütün bakan arkadaşlarım çalışmalarını sürdürüyor. Ondan sonra biz de oturup değerlendirmelerimizi yapacağız, atılması gereken adamlarımızı kararlı bir şekilde atacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken bina için ne dedi?Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken bina için ne dedi?Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken bina için ne dedi?Cumhurbaşkanı Erdoğan Kartal'da çöken bina için ne dedi?


SAĞLIK BAKANI: ÖLÜ SAYISI 17'YE ULAŞTI

İstanbul Kartal'da çöken binanın enkaz çalışmaları sırasında gece 05.30 saatlerinde 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Bu kapsamda çökmede hayatını kaybeden sayısı 16'dan 17'ye yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken binanın enkazından şimdiye kadar 17 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.

HABERE YORUM KAT