1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'ta açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sivas İl Teşkilatı ile Yemek programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Sizlerin dayanışmanız, sevdanız mücadele azmimizi artırıyor. Sivas 31 Mart seçimlerinde demokrasinin geleceğine sahip çıktı; kardeşlik, huzur, hizmet dedi. Şimdi devir Sivas'a yeni hizmetlerle vefamızı ödeme devridir. Teşkilat mensuplarımızdan kendi görev sahalarında çalışmalarını bekliyorum. Kabinemiz belediye başkanımızın yanında yer alacaktır.

Milletlerin tarihlerinde bazı kader anları vardır. 100. yıl dönümüne ulaştığımız Sivas Kongresi de tarihin köşe taşlarındandır. Türkiye'ye yönelik projelerin yoğunlaştığı bu günlerde mücadelemizi Sivas Kongresi'ne damga vuran ruhtan alıyoruz. Biz de o zaman olduğu gibi manda ve himaye kabul edilemez diyoruz. Vatan bir bütündür, parçalanamaz diye haykırıyoruz. Sınırlarımız içinde ve dışında yürüttüğümüz mücadelenin ilkeleri bunlardır. Türkiye bu mücadelesini er ya da geç zaferle taçlandıracaktır.

Birileri "Türkiye Doğu Akdeniz'de yok" diyor. Bunlar hala bayrağımızı tanıyamadılar. Halbuki gemilerimizin üzerinde ay yıldızlı bayrağımız var. Sana bayrağımızı er ya da geç tanıtacağız. Bayrağımızı salonlarına asmayanlarla el ele, kol kola gidenlere nereye gittiğini anlatacağız.

Sivas Kongresi'nden aldığımız cesaretle yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Milleti böldürmeyeceğiz, bayrağımızı indirmeyeceğiz.

Gelecek Ramazan ayına kadar Sivas'a yüksek hızlı tren getireceğiz.

İkinci etap S-400'leri de aldık. Personelimiz eğitim alıyor. Savunma sistemimiz çok önemlidir, güç katıyor. Son 18 yılda her ne yaptıysak Türkiye için, Türk milleti için, demokrasi için yaptık.

Herkesin bir hesabı varsa muhakkak Allah'ın da bir hesabı var. Azim, sabır, mücadele oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz şey yoktur. Biz içimizdeki bedbahtlara, bu modern müstemlekecilere rağmen duruşumuzu asla bozmayacağız.

AK Parti kalesinde gedik açmaya yönelik pek çok hareket oldu. Hepsi saman alevi gibi kısa sürede unutuldu. Siyasi hırslarla AK Parti'yi tökezletmek isteyenler hüsranlar karşılaştı. Bunların hepsi projedir. Biz başkasına değil, kendimize bakacağız. Bizim siyasetimizde yarış millete hizmet için yapılır. Milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek yoktur.

HABERE YORUM KAT