1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen kira müjdesinin detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen kira müjdesinin detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı Açılış Töreni'nde, esnaf için kiralarda düzenlemeye gidileceğini belirtmişti. Bu açıklamanın ardından gözler yarın düzenlenecek olan 'Kabine Toplantısı'na çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen kira müjdesinin detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı ile Manisa Akhisar Çevre Yolu açılışında konuşmuş ve kritik açıklamalarda bulunmuştu. Kira düzenlemesi yapılacağına dair açıklamanın ardından elektrik, su ve doğal gaz faturalarıyla ilgili bir çalışmanın da gündemde olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen kira müjdesinin detayları ortaya çıktı!

Esnafın sadece kira giderleri değil faturaları ile ilgili de destek verilmesi gündemde. Bir kısmının hibe olabileceği bir kısmının kredi şeklinde verilebileceği değerlendiriliyor.

ESNAFIN YAŞADIĞI GELİR KAYBINA GÖRE

Bu konuda bakanlığın çalışmaları var. Burada esnafın yaşadığı gelir kaybına göre desteklerin de verilebileceği ifade ediliyor. Pandemi bitene kadar bu desteklerin verilmesi planlanıyor. Tabi esnafların kira sözleşmelerindeki ücretlerinin bir kısmı hibe edilebilir, bir kısmı uzun vadeli krediler ve faizsiz desteklerle kredilerle sağlanabilir. Bunlar masada olan başlıklar.Bunlar kira gelirlerine göre belirlenecek. Yani esnafın ne kadar ödemesi var? Bunlara göre bir oran belirlenecek. Bu oranlara göre de desteklerin hibelerin verilmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa kira müjdesi: 'Yeni düzenlemelere gidiyoruz'

"TALEPLER KABİNE'DE ELE ALINACAK"

Kabine'de bunlar ele alınacak. Bir de diğer boyut var. Kamuda kiracı olan işletmeler esnaflar var. Yani kiralarını kamu kurumlarına ödeyen esnaflar var.Bunlarla ilgili de konu Kabine gündemine geliyor. Kabine'de bu esnafların da yine kiralarını daha ileri bir tarihte ödemelerini veya bunlara hibe verilmesi yönünde talepler var.Bunların hepsi yarınki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde ele alınacak ve Kabine'nin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanacak.Son olarak bir kez daha belirtmek gerekirse esnafın ödeyemediği kiraları ve faturaları için belli bir oranda hibe ve destek verilmesi Kabine'nin gündeminde. Bunlara ilişkin detaylı açıklamayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın yapacak"

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum