1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Kritik Zirve sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesi bitti

Kritik Zirve sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesi bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi, saat 15.30'da başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen görüşme basına kapalı düzenlendi. İkilinin görüşmede yeni anayasa ve Boğaziçi protestolarını değerlendirdiği tahmin ediliyor.

Kritik Zirve sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesi bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, saat 15.30'da başladığı bilinen görüşme, basına kapalı olarak gerçekleştirildi. 1 saat süren görüşmenin ardından Bahçeli, Külliye'den ayrıldı.

Cumhrbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasındaki görüşmenin temel gündem maddesi 'Yeni Sivil Anayasa' oldu. İkilinin Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokasyonları da masaya yatırdığı belirtiliyor.

Erdoğan, saat 18.00'de AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası 'Yeni Sivil Anayasa' çağrısı yapmış, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türkiye'de sorunların kaynağının 1960'dan beri darbeciler tarafından yapılan Anayasalar olduğu ortadadır. Bunun için daha önce yeni bir anayasa girişiminde bulunmuştuk. Anayasa çalışması milletin gözü önünde ve tüm temsilcilerinin katılımı ile olmalıdır ve milletin takdirine sunulması gereklidir.

Ülkemizin bu fırsatı kaçırmasından üzgünüz. Belki de ülkemizde yeni bir Anayasa tartışması başlamalıdır. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla uzlaşırsak yeni Anayasa için harekete geçebiliriz."

BAHÇELİ'NİN YENİ ANAYASA TUTUMU

MHP Lideri, Başkan Erdoğan'ın çağrısına destek verdi ve şunları söyledi:

"Bir toplum sözleşmesi çerçevesinde devletin kuruluş esaslarını belirleyip fonksiyonel hale getiren anayasanın diğer hukuk metinlerinden muhteva olarak farklılıklar içermesi şüphesiz kaçınılmazdır.

Buradan hareketle mevcut ve meri Anayasa'nın olağan dışı şartların mahsulü olduğu, zaman içinde pek çok maddesinde değişiklik yapılmasına rağmen statükocu vasfında herhangi bir zayıflamanın da görülmediği çarpıcı şekilde ortadadır. Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin amacı, görüşü ve düşüncesi de bu yöndedir."

 

 

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT