1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı

Millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde  millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amaçlanıyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" oluşturuldu. Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek ve kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunun oluşturulması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi,Cumhurbaşkanı onayı ile Resmi Gazete'de yayımlandı

KURUL ÜYELERİ CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN BELİRLENECEK

Buna göre, kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

HABERE YORUM KAT