1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Darbe Terörüne Karşı Ortak Duruş
Darbe Terörüne Karşı Ortak Duruş

Darbe Terörüne Karşı Ortak Duruş

Pendik’te sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve siyasi partiler darbe girişimini şiddetle kınayan ortak bir deklarasyon imzalayarak “Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz.

Pendik’te  sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve siyasi partiler darbe girişimini şiddetle kınayan ortak bir deklarasyon imzalayarak  “Milli iradeye hep birlikte sahip  çıkıyoruz. Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir” açıklamasında bulundular.

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda  75 imzalı ortak bildiri, Pendik Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Yıldırım tarafından okundu.  15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişiminin şiddetle kınandığı bildiride “Pendik halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız.  Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen çıkacağız. Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. Milletimiz müsterih olsun” denildi.

“Gerekirse meydanlarda bin yıl kalırız”

Toplantıya katılan Pendik Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin, yaptığı konuşmada  önemli bir badirenin topyekün savuşturulduğunu ancak henüz tamamiyle atlatılmadığını belirterek  “Meydanlarda gerekirse bin yıl kalacağız. Bedel ödemeye, gerekirse canımızı bile vermeye razıyız” dedi.   Darbe girişiminin arkasında ABD’nin, NATO ülkelerinin ve global sermayenin olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “ CIA ve ABD’nin arkasında olup başarısızlığa uğradığı ilk darbedir. Biz, bütün mazlum ve mağdur ülkelerin umudu olduk” dedi.

Sivil Toplum kuruluşları adına konuşan Pendik Erzurumlular Dermeği Başkanı Kemal Kulaçoğlu, “Allah bize bir daha böyle acı günler yaşatmasın. Devletin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin” dileğinde bulundu.

57932d98e96dc_dek11.jpg

Siyasi Partiler ortak deklarasyonda buluştu

Toplantıya siyasi parti temsilcileri de katılarak, ortak protokolü imzaladı. AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, darbe girişimiyle ilgili olarak siyasi parti temsilcileriyle görüştüklerini belirterek, “Söz konusu vatan, millet,  devletse gerisi teferruattır” dedi.  Çakı bile taşımıyor denilen örgütün ne kadar tehlikeli olduğunun bu darbe girişimiyle görüldüğünü belirten Kabil, “ABD taraflara itidal çağrısı yaptı.   Devlet teröristlerle bir tutulamaz” şeklinde konuştu.

CHP İlçe Başkanı Kemal Ercan da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ne gelerek ortak protokolü imzaladı.  Ercan, “15 Temmuz gecesi yaşananları hayret ve ibretle izledik. Darbeler toplumda her zaman travmalar yaratmıştır. Darbeyle mutlu olan bir ülke yoktur. Bu yüzden antidemokratik   uygulamalara karşı tek vücut olduk” şeklinde konuştu.  

Toplantıda Pendik’in önemli ve Türkiye açısından stratejik bir  konumda olduğunu belirterek bu ortak bildirinin önemine değinen  Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Mevlüt Usta, “Bu alçakça saldırının arkasında Fetullah Gülen, onun arkasında da Amerika var. Düşmanı bilirsek, halka gösterirsek milletimiz, ordumuz, devletimiz daha başarılı olacaktır” dedi.  

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı adına toplantıya katılan Başkan Yardımcısı Yasin Kadıoğlu da,  “Bu platform, siyasette ayrılıkların değil ortak paydaların konuşulabildiğini gösterdi” dedi.  

57932d9924572_dek23.jpg

57932d998906b_dek66.jpg

57932d9a25f7d_dek88.jpg57932d9a53bf4_dek99.jpg57932d98b96cd_dek2.jpg57932d99b9dcb_dek67.jpg57932d99f0036_dek77.jpg57932d98849d0_dek.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.