1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Darbeciler mağdur oluyor!
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Darbeciler mağdur oluyor!

Son günlerin algı operasyonu kapsamında tartışılan konusu FETÖ’nün Darbeci vatan hainleri  mağdur olmuş,
Daha da  beter olsunlar.!
Bu hainler 15 temmuz gecesi darbeyi yapabilseydiler;  
Bütün  milleti  mağdur edeceklerdi.Ama yapamadılar,  darbe yapmaya kalkışan bu hainler  halkımızın kahraman direnişi ile  darbe yapmaya çalıştıkları bu aziz milletin darbesiyle karşılaştılar. Darbeden kurtulan devletimiz, halkın  tam desteği ile bu alçakça ve  haince  darbeyi   yapmaya   çalışan FETÖ’ nün teröristleri ve onlara destek veren hainlerle top yekün mücadeleye başladı. Ve halen devam ediyor.  Bu kapsamda devletimiz  olağan bir süreçle yapması gerekenin yapmaya başlamış, olağanüstü hal ilan ederek bakanlar kurulu kararlarıyla  kanun hükmünde kararnamelerle (KHK)  bu hain darbeye ve darbecilere destek veren kim varsa hepsini teker teker gözaltına alınıyor, suçlular içeri atılıyor,  görevde olanlarda görevlerinden el çektiriliyor.
Görüyoruz ki bu hain darbe olayın üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından kamuoyunda bir mağduriyet olayı  tutturulmuş  gidiyor. 
Neymiş efendim,  işte bu operasyon kapsamında haksız şekilde insanlar gözaltına alınıyormuş, tutuklanıyormuş. İçerdekilere  kötü muamele edilip işkence  yapılıyormuş. Yok efendim,  bu kişilerin çoğunun bu yapıyla  bir bağı yokmuş, binlerce kişi  haksız yere   işten çıkarılmış. Yok işte,  bunların aileleri varmış, hepsi işsiz kalmış ekonomik yapıları bozulmuş, geçinemeyecek haldeymişler. Buna benzer bir sürü şeyler.
 Üstelik bunları tartışanlarda dile getirenler de bazı ulusal kanallarda kendilerini demokrasi havarisi gören siyasiler, akademisyenler,  yazarlar. Hani bu tip davranış ve söylemlere algı operasyonu yapılıyor derler ya,  tıpkı aynısı tam bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor.   Bu iddiaları ortaya atanların delili, ispatı ve belgesi olması gerek.  Ben devletin hiç kimseyi haksız yere tutuklayacağını, içeri atacağını, işinden edeceğini hele hele içerde de olan tutuklulara kötü muamele ve işkence yapacağını asla düşünmüyorum.  Şayet   böyle bir durum vuku olursa buna bütün insanlık adına hepimiz karşı çıkmalıyız,  çıkarız da.  Ama amaç başka, olmamış şeyi olmuş gibi göstererek  algı operasyonuyla ülkemizin geçirmiş olduğu bu büyük darbe teşebbüsünü hafife alarak, ispatı ve delili belgesi olmayan  söylemleri ile darbe  girişimde bulunan kişileri mağdur göstermeye çalışıyorlar.  Bu söylemleriyle  bir nevi  FETÖ terör örgütünün değirmenine su taşımış oluyorlar .

Ben, bu göz altıların, işten çıkarılmaların %95 inin doğru olduğuna inanıyorum. Zaten ben mağdur oldum, bu yapıyla ilgim yok, yanlışlıkla içerdeyim, yanlışlıkla işimden oldum diyenlerin müracaatları alınıyor değerlendiriliyor yanlışlık varsa da düzeltiliyor..Darbeciler mağdur ediliyor diyen, sözüm ona siyasetçi, yazar ve akademisyenlere şunu hatırlatmak lazım!  
Çok şükür bu darbe gerçekleşmedi. Ya gerçekleşseydi?  16  Temmuz sabahı biz nelerle karşılaşacaktık?  Ben söyleyeyim.  Var olan anayasamızı askıya alacaklardı. Olağanüstü hal ilan ederek, binlerce kişiyi yargısız  acımasızca göz altına alıp  öldürecek  bir kısmını da  tutuklayıp içeri atacaklardı. Bu olayların ardından  büyük bir olasılıkla da ülkemizde bir iç savaşa sürüklenecekti.  Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ülkeye, bu millete alçakça,  haince darbe yapmaya kalkan  kim olursa olsun babamızın da oğlu olursa hak ettiği cezayı alması gerek. Yoksa hani bir atasözü var ya onunla  bitirelim ”acımayalım yoksa acınacak hale geliriz”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT