1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Davaro'nun hortum sahnesi Esenyurt'ta gerçek odu

Davaro'nun hortum sahnesi Esenyurt'ta gerçek odu

Esenyurt’ta dün etkili olan ve birçok evi sular altında bırakan şiddetli yağmurda Davaro filminin hortum sahnesi gerçek oldu.

Davaro'nun hortum sahnesi Esenyurt'ta gerçek odu

Esenyurt'ta dün etkili olan şiddetli yağışta can pazarı yaşandı. Şiddetli yağışın etkisiyle bodrum katta mahsur kalan bir vatandaşın yardımına çevredekiler yetişti.Kemal Sunal'ın Davaro filminden esinlenen Abdullah Karçik, yardım isteyen kişiye hortum uzatarak nefes alıp hayatta kalmasına yardım etti.

Davaro'nun hortum sahnesi Esenyurt'ta gerçek odu
Dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle dere taştı. Şiddetli sel sularının ardından Pınar Mahallesi'nde bir sokak üzerinde bulunan birçok evin bodrum katını sel suları bastı. Öte yandan su basan bodrum katta mahsur kalan bir kişinin ellerini dışarı çıkararak yardım istediği anlar saniye saniye görüntülendi. Vatandaşlar ise mahsur kalan kişinin nefes alabilmesi için önce su hortumu uzattı. Vatandaşlar daha sonra ellerine aldıkları kovalar ile suyu temizlemeye çalıştı. Mahsur kalan vatandaş, vatandaşların yardımı ile kurtarıldı.

Davaro'nun hortum sahnesi Esenyurt'ta gerçek odu
Yaşanılanların ardından yardım isteyen Murat Coşkun'u hortum yardımı ile hayatta tutan Abdullah Karçik İhlas Haber Ajansı (İHA)'na yaşanılan dehşet anlarını anlattı. Derenin taşması ile sel sularının sokağa geldiğini belirten Karçik, “Ben de bunun üzerine sokak üzerine geldim. Murat arkadaşımız içeriden eşyalarını kurtarmak için evine girdi. Sel suları direkt buraya geldi. Arkadaşımız kapıyı açamadı. Kapıdan dışarı çıkamayınca baktık ki pencereden yardım istiyor. Aklıma fikir Kemal Sunal ve Şener Şen'in filminden geldi. Oradaki hortum sahnesi üzerine harekete geçtim. Hortumu ağzına soktuk. Oradan nefes aldı. Biz daha sonra demiri kırdık. Dışarıdan çıkınca hastaneye götürdük” dedi.

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT