1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dernekler Arası Salon turnuvası başladı! Erzurumlular 5 Tokatlılar 2

Dernekler Arası Salon turnuvası başladı! Erzurumlular 5 Tokatlılar 2

Pendik Belediyesi, Pendik Gençlik ve Spor müdürlüğü ve Çınardere Spor Kulübü ile birlikte düzenlediği ‘Salon Turnuvası’nın’ ilk maçı gerçekleştirildi. Turnuvada ilk vuruşu Gençlik ve Spor’dan sorumlu (...)

Dernekler Arası Salon turnuvası başladı! Erzurumlular 5 Tokatlılar 2

ekran-alintisi-033.png

Pendik Belediyesi, Pendik Gençlik ve Spor müdürlüğü ve Çınardere Spor Kulübü ile birlikte düzenlediği ‘Salon Turnuvası’nın’ ilk maçı gerçekleştirildi.  Turnuvada ilk vuruşu Gençlik ve Spor’dan sorumlu Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel yaptı.

Kurtköy Kapalı Spor salonunda düzenlenen açılış seremonisine Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Pendik Gençlik ve Spor Müdürü Osman Karaca, Pendikspor Başkanı Sami Bayram, Belediye Gençlik ve Spor Müdürü Avni Er, Çınardere Spor Kulübü Başkanı Ayhan Bıyık, dernek başkanları, dernek üyeleri katıldı.

Şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve  İstiklal Marşı okunmasının ardından seremoninin açılış konuşmalarına geçildi.

img_6773.jpg(Açılış konuşmalarına başlamadan  önce küçük bir çocuğun protokole bayrak dağıtması renkli görüntülere sahne oldu.)

"Kardeşliğimiz Kazanacak"

Katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Pendik Gençlik ve Spor Müdürü Osman Karaca, Böyle bir zamanda turnuvayı düzenlemelerindeki amacın birlik ve beraberliği göstermek olduğunu söyledi. Turnuvanın kazanın olmayacağını belirten Karaca, “bu turnuvada hepimiz kazanacağız en önemlisi kardeşliğimiz kazanacak” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Süleymen Pergel ise kısa bir selamlama konuşması yaparak,  Turnuvanın sevgiye kardeşliğe vesile olmasını temenni etti.

Turnuvanın açılış maçı Pendik Kaynarca Erzurumlular Kültür Ve Dayanışma Derneği ve Pendik Tokat İli İlçeleri Ve Köyleri Kalkındırma Ve Yaşatma Derneği arasında gerçekleşti. Karşılaşmayı Erzurumlular 5-2’lik skoru ile tamamlandı.

Final 30 Nisan’da

Turnuvanın final karşılaşmaları 30 Nisan’da oynanacak. Organizasyonda 4 grupta16 hemşehri derneği mücadele edecek.  Yapılacak maçlar sonucunda grubu 1 ve 2.’likle tamamlayan dernekler bir üst tura çıkacak. Ardından tek maç eleme usulü ile lig tamamlanacak. - Haber: Yusuf SARAY

img_6833.jpgimg_6830.jpgimg_6827.jpg

HABERE YORUM KAT