1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Dışişleri Bakan Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu: 'Kendi topraklarımızda işlenmiş bir cinayetin aydınlatılması için üzerimize düşenleri yapmak lazım.'

Dışişleri Bakan Çavuşoğlu'ndan Kaşıkçı açıklaması

F-35 KONUSU

Kongre'de bazı girişimler oldu ama Türkiye önemli aktörlerden birisi fakat iptal edilmesi gündemde değil. Şu anda sorun görmüyoruz.

KARADENİZ'DE GERGİNLİK

El konulan gemi ve mürettebat serbest bırakılmalı. Kerç Boğazı'nda hem Rusya hem de Ukrayna'nın hakları var. Bir daha gerginliğe yol açmamak için iki ülkenin koordine etmesi gerekiyor.  Bundan sonra sorunun yaşanmaması için biz de elimizden gelenleri yapacağız.

Bizim büyükelçiliğimizde çalışan tercüman arkadaşlarımız var. Bu işi soruşturacağız ve açığa çıkması için gerekenleri yapacağız. Kendi büyükelçiliğimiz bünyesindeki arkadaşlarımızla bu işi yapıyoruz.

KAŞIKÇI SORUŞTURMASI

NATO toplantılarında birçok mevkidaşım uluslararası soruşturmaya gerek var mı yok mu diye sordular. Biz Suudi Arabistan'daki soruşturmalardan bilgi edinemedik. Suudi Arabistan'ın şeffaf olması gerekiyor. Çelişkili ifadeler görüyoruz. Kendi topraklarımızda işlenmiş bir cinayetin aydınlatılması için üzerimize düşenleri yapmak lazım.

HABERE YORUM KAT