1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Diyanet camiisi kundaklandı

Diyanet camiisi kundaklandı

ABD'nin New Haven şehrindeki Diyanet Camisi kundaklandı. Kutsal Ramazan ayında yapılan saldırının, tüm dünyada artan İslam düşmanlığının bir göstergesi olduğu düşünülüyor. Bakan Çavuşoğlu “Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı” dedi.

Diyanet camiisi kundaklandı

ABD'nin Connecticut eyaletinin ikinci büyük şehri olan New Haven'da bulunan ve henüz inşaatı süren Diyanet Camii, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı.

Alçak saldırının ardından Bakan Çavuşoğlu ve Connecticut Valisi açıklamalarda bulundu.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN SERT TEPKİ!

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "ABD’nin New Haven şehrinde Diyanet Camisi'nin ramazan ayında kundaklanması, dünyada artan İslam düşmanlığının yeni örneği. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı. İslam karşıtlığı ve ırkçılıkla topyekun mücadele etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Diyanet camiisi kundaklandı

VALİDEN AÇIKLAMA: HESAP VERECEKLER

Connecticut Valisi Ned Lamont ise konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “İbadet yerine yapılan saldırı dehşet verici ve iğrenç. Ne devletimizde ne de milletimizde bu saldırının yeri yoktur. Soruşturmalar devam edecek ve sorumlular hesap verecek” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT