1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Dumankaya Adres Natura'nın genel kurulunda kavga

Dumankaya Adres Natura'nın genel kurulunda kavga

FETÖ’ye maddi destek sağladığı gerekçesiyle patronları tutuklanan ve tüm mal varlıklarına el konulan Dumankaya İnşaat’ın 3 yıldır yönettiği Tuzla’daki Natura sitesinin genel kurulunda tam anlamıyla ardebe çıktı

Dumankaya Adres Natura'nın genel kurulunda kavga

ETÖ’ye maddi destek sağladığı gerekçesiyle patronları tutuklanan ve tüm mal varlıklarına el konulan Dumankaya İnşaat’ın 3 yıldır yönettiği Tuzla’daki Natura sitesinin genel kurulu olaylı geçti.

 

Tuzla Aydınlı’daki, TOKİ Yahya Kemal Anadolu Meslek ve Ticaret Lisesi’nde yapılan Dumankaya Adres Natura projesi genel kurula daire sakinlerinin katılımlarıyla yapıldı.

FETÖ soruşturma süreciyle birlikte, yönetimine kayyum atanan Dumankaya İnşaat’ın görevlendirdiği kişiler, genel kurul salonuna kat maliklerinin alınmak istenmemesi nedeniyle yaşanan gerginlik sonrası, polis ekiplerinin olay yerine çağrıldığı kaydedildi.

Üç yıldır kendilerinden yüksek aidat alındığından, sitelerinin son derece kötü yönetildiğinden, evlerinin değerinin düştüğünden şikayet eden kat malikleri, genel kurul kapısında gördükleri muameleye itiraz ettiler. İşte o anda karşılıklı olarak itişmeler ve bağırışmalar yaşandı.

Olayların sakinleşmesi sonrasında kat maliklerinin isteği yerine getirilerek salonun kapıları açıldı daire sahipleri salona alındı. ‘Divan’ seçimi yapılmakasızın genel kurulun başlatılmasına itiraz eden ev sahipleri her şeyin usulüne uygun gerçekleşmesini istediklerini hem yazılı hem sözlü olarak iletti. Dumankaya'nın Pusula Elektrikli Ev Aletleri şirketi genel müdürü, oylama başlamadan yaptığı konuşmada yeni dönemde de siteyi kendilerinin yöneteceğini söyleyince ortalık bir kez daha karıştı.

Daire sahiplerinin “Bıktık sizden artık soyulmak istemiyoruz. Evlerimizin değeri pul oldu, düşün yakamızdan” sloganları sonrasında gelen tepkiler nedeniyle şirketin genel müdür daha fazla konuşamadı ve elindeki mikrofonu bırakarak yerine oturmak zorunda kaldı.

 

Site sakinleri, genel kurul oluşumunda usulsüzlük olduğunu iddia ederek Divan masasının boşaltılmasını talep etti. Karşılıklı bağrışmalardan sonra kat maliklerinin avukatları, Dumankaya İnşaat şirketinin Kat Mülkiyeti Kanunu ile Site Yönetim Planı’na uygun hareket etmesi gerektiğini hatırlatarak daire sahiplerinin taleplerinin dikkate alınması yönüne hatırlatma yapıldı.

Protestolar devamı sonrasında şirket görevlileri, büyük çoğunlukla salonda bulunan daire sahiplerinin isteğini yerine getirerek seçimsiz bir şekilde işgal ettikleri Divan masasını boşaltmak zorunda kaldıkları ifade edildi.

Kat maliklerinden oluşturulan Divan heyeti salonda sakinlik sağlanınca oylama yeniden başlatıldı.

Oylama başlayınca, bu kez de Dumankaya’nın sitedeki bazı dairelerin tapularını gerçek mal sahiplerine vermeyip kendinde tuttuğu iddia edildi. İddialara göre tapuları kendi adına çıkartan Dumankaya tarafından vekil tayin ettiği kişiler tarafından oy kullanıldığı kaydedildi.

Kat malikleri bu uygulamanın, genel kurulda avantaj sağlamak için planlı olarak yapıldığını iddia ederek yoğun şekilde itiraz etti ve bir kez daha genel kurul salonuna polisler çağrıldı. 

Divan'ın daire sahiplerinden oluşmasıyla birlikte salonda ibre, kat maliklerinin lehine dönmeye başladı ve yapılan tüm blok seçimlerini, sırayla kat malikleri kazandı. 15 ayrı bloktan bir tanesinin oylaması eşit sonuçlanınca, Divan Başkanı o bloğun seçimini haftaya bıraktı.

Kaynak: Emlak Pencerem

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.