1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u olarak tanınan CEO'su Başak Purut ve bir süredir birlikte olduğu CNN Turk muhabiri Alexandra Arzat evlilik kararı aldı. Başak Purut, birlikte olduğu Alexandra Arzat ile evlenme kararı aldığını sosyal medyadan duyurdu.

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u olarak tanınan CEO Başak Purut, gazeteci Cüneyt Özdemir'in asistanı Alexandra Arzat'ın evlilik haberi gündeme bomba gibi düştü. Alexandra Arzat güzel haberi hem sosyal medya hesabından paylaştığı mutluluk pozu ile hem de sözlükte ilk entrysini atarak duyurdu.

Arzat, sözlükte yaptığı ilk paylaşımında aşkını şu sözlerle ilan etti:

"Bu başlık ve çeşitli başlıklar altında Başak Kanzuk (sözlük yazarı) ile ilişkimiz hakkında yazılanların bazılarını gülümseyerek bazılarını ise üzülerek okudum. Üzüldüğüm şey şahsıma 'Gold digger' (altın arayıcısı) gibi yakıştırmalar yapılmasından ziyade ilişkimizin hiç anlaşılmamış olması ve mutluluğumuzu duyurduğumuz fotoğraflarda gözlerimizin içinin nasıl güldüğünün bazıları tarafından görülmemesiydi.

Öncelikle sözlük ahalisinin Kanzuk'u benimse 'kalbim' demekten gurur duyduğum Başak Purut'un onu gerçekten tanımayanlar için nasıl biri olduğundan ve hayatıma etkisinden bahsetmek istiyorum."

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

"HAYATIMIN GERİ KALANI İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

"Başak hayatımda tanıdığım en akıllı, düşünceli ve en önemlisi kalbi güzel insan. Sevdiği şeylerden bahsederken veya sevdiği insanlardan bahsederken gözlerinin içi o kadar güzel güler ki içiniz sımsıcak olur. Çok yapıcıdır, kalp kırmaz. Yanlışlıkla kırsa bile gurur yapmaz, sarılmasını bilir.

Haklı olduğunda bile karşısındakine hak vermek için sebepler arar. Her zaman anlatacak güzel bir hikayesi vardır ve en kötü anınızda bile sizi güldürmesini bilir. Kelimelerle arası çok iyi değildir fakat bir bakışıyla hemen anlatır demek istediğini.

Kalbim, hayatıma girdiğinde beri hayat çok daha yaşanılası, renkler çok daha parlak. Saki ömrüme iki farklı hayat sığdırdım. Biri bitti diğeri Başak'la başladı. Ben hayatımın geri kalanı için sabırsızlanıyorum.

"HAYATIMA GİRDİĞİN İÇİN SANA MİNNETTARIM"

Bize dair her şeye bayılıyorum. Siyah-beyaz filmleri ve fransızca şarkıları sevmemene rağmen bana eşlik etmeni seviyorum. Her tatlının son parçasını bana ayırmanı seviyorum. İki elimle yüzünü tuttuğumda gözlerinin içine bakmayı ve birkaç dakikalık sessizliği seninle paylaşmayı seviyorum. Sokakta yürürken elini tutup 'I Say Little Prayer' şarkısını söylemeyi seviyorum.

Bazı günler ikimiz de çalışırken ekranın ardından gözlerimi çevirip sana baktığımda zaten bana bakıyor oluşunu seviyorum. Kötü bir gün geçirdiğimde arayıp sesini duymak bana huzur veriyor. Başıma iyi veya kötü ne gelirse gelsin paylaşmak istediğim ilk kişi sensin. En yakın arkadaşım olduğun için çok şanslıyım. Bana karşı her zaman dürüst olduğun ve yanlışıma yanlış dediğin için çok şanslıyım.

Bana ve sevdiğim insanlara her zaman saygı gösterdiğin için teşekkür ederim. Bana hep güvendiğin ve güvenimi kazandığın için teşekkür ederim. Tüm tereddütlerim ve soğukluğuma rağmen benden vazgeçmediğin ve hayatıma girdiğin için sana minnettarım. Beni her gün daha iyi bir insan yapıyorsun kalbim...

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

"BENİ MUTLULUKTAN AĞLATAN TEK İNSAN"

Başak Purut, 24 senelik hayatımda beni mutluluktan ağlatan tek insan. Birlikte çok güzeliz. Bizi tanımayan, ilişkimizi bilmeyen, bir kez olsun yan yanayken ne kadar mutlu olduğumuzu görmemiş ve birbirimize nasıl aşık olduğumuzu hissetmemiş insanların sözleri tıpkı aramızdaki yaş farkı gibi önemsiz.

Seni sevdiğimi anladığım günden beri tek düşündüğüm sensiz ne kadar eksik olduğum ve beni nasıl güzel tamamladığın. Biz olmayı çık seviyorum. Hayatımın sonuna dek seninle 'Just The Two Us' dinlemek ve gülmekten yanaklarımızın ağrımasını istiyorum. Hayat arkadaşım, dostum sırdaşım, sevgilim, sirelik, kalbim iyi ki sensin. Seni çok seviyorum. Evet, evet, evet!"

Alexandra Arzat'ın bu sözlerinin ardından Başak Purut, Arzat ile evlenme kararı aldığını sosyal medyadan duyurdu.

Ekşi Sözlük'ün Kanzuk'u Başak Purut ve Alexandra Arzat evleniyor

BAŞAK PURUT KİMDİR?

Purut, 23 Kasım 1975 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Sözlük yazarlarının yazmış oldukları içeriklerin, editörler tarafından seçilerek; fotoğraf, video ve GIF desteği ile beraber 2016 yılının Mart ayından itibaren okuyucuyla buluşturulduğu platform olan Ekşi Şeyler'in de kurucusu olan Purut aynı zamanda video paylaşım sitesi 59saniye'nin yöneticisi ve ortağıdır. 2003 yılından bu yana da Purut Avukatlık Bürosu'nun sahibi ve yöneticisidir.

Liseyi Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Purut, üniversitenin ardından Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü'nde Avrupa Birliği Hukuku üzerine yüksek lisans yaptı. Üniversite sonrasında 2002 yılına dek Tekfenbank'ta hukuk danışmanı olarak çalıştı. 3 Kasım 2002'de Ekşi Sözlük'e "yazar" olarak katılan Purut, 2015 yılının Mayıs ayında site kurucusu Sedat Kapanoğlu'nun ABD'ye taşınmasıyla site yönetiminin başına geçti. Başak Purut, 2012 yılından beri video paylaşım sitesi 59saniye'nin de ortağı ve başkan yardımcısıdır.

2003 yılında Purut Hukuk Bürosu'nu kurarak şirketlere danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermenin yanı sıra, fikri mülkiyet ve internet konularında da uzmanlaşmaya başladı. 2008 yılında, Blogger'ın Türkiye'den erişiminin engellenmesi sonrasında, maddi ve manevi zarara uğrayan blog yazarlarına bedelsiz olarak hukuki danışmanlık yapmayı teklif etti. Purut, aynı zamanda çeşitli konferans, etkinlik ve TV programına konuşmacı olarak katılmıştır. Başak Purut, birlikte olduğu Alexandra Arzat ile evlenme kararı aldığını sosyal medyadan duyurdu.

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT