1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Elazığ depremi sonrası Meriç Dişli'nin söyledikleri, herkesi gözyaşlarına boğdu

Elazığ depremi sonrası Meriç Dişli'nin söyledikleri, herkesi gözyaşlarına boğdu

24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetinde meydana gelen depremde, ailesinin her bir ferdini kaybeden Meriç Dişli 12 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkarıldıktan sonra hastane'de söyledikleri herkesi gözyaşlarına boğdu.

Elazığ depremi sonrası Meriç Dişli'nin söyledikleri, herkesi gözyaşlarına boğdu

Elazığ'daki depremin ardından enkazda eşini, çocuğunu ve doğmamış bir başka çocuğunu kaybeden, kendisi de 12 saat sonra enkaz altında çıkarıldıktan sonra ilk kez kamera karşısında tedavi gördüğü hastanede konuşan Meriç Dişli'nin söyledikleri herkesi duygulandırdı. Paylaşılan video ise, kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına girdi.

"ALDIĞINIZ HER NEFESİN KIYMETİNİ BİLİN"

Yaşadığı dramı anlatan Meriç Dişli, "Nefesinizin kıymetini bilin. Bir nefesin kıymetini bilin. 12 saat enkaz altında kaldım. Çoluk çocuğum gitti, eşim gitti. Bu nedenle bir nefesinizin kıymetini bilin. Gelinimi kaybettim, hanımı kaybettim, çocuğumu kaybettim, iş yerini kaybettim, evim gitti, arabalarım gitti" ifadelerini kullandı.

bolge gundem

"BU BİR İMTİHANDIR"

Açıklamasının devamında ise  "Bana dua edin, eşime, oğluma" sözlerine yer veren Meriç, şöyle devam etti: "Demek ki, Cenab-ı Allah, ben bu yükü çekebilirim diye bu imtihanı verdi. Yoksa vermezdi bu imtihanı. Çoluk-çocuğunuzun kıymetini bilin. Kendi nefesinizin kıymetini bilin."

bolge gundem

NE OLMUŞTU?

24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 20:55'te meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde 41 kişi hayatını kaybederken, bin 650 kişi yaralanırken civarda ciddi olarak hasar gören bina sayısı ise 58 olarak kayıtlara geçmişti. Bu binaların 568'i ağır 551 orta hasarlı olarak kayıtlara geçmişti.

bolge gundem

 

HABERE YORUM KAT