1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emine'yi 20 Kişi Dinledi!
Emine'yi 20 Kişi Dinledi!

Emine'yi 20 Kişi Dinledi!

Emine Ülker Tarhan, partisinin il başkanlığının açılış töreni, çeşitli ziyaret ve temaslar için 3 günlük bir programla Antalya'ya geldi.

ANADOLU Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "İktidar sarhoşluğu insanlara yanlış yaptırır. Bir süre sonra iktidar da sızıp kalacak gibi davranıyor. Umarım sızıp kaldıklarını, düştüklerini hep beraber göreceğiz" dedi.

HAKAN FİDAN SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

CHP'ye de yüklenen Tarhan, "18 yıldır oylar bölünmedi de ne oldu? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha seçimler sonuçlanmadan, daha aday olmadan Hakan Fidan'ı başbakan ilan etti. Böyle bir muhalefet olabilir mi? Biz kendi yolumuzu çizdik ve devam ediyoruz"

Tarhan, Antalya'da partisinin İl Başkanı Talip Küner tarafından aynı zamanda partinin sembolü günebakan çiçekleriyle karşılandı. İlk olarak partisinin il başkanlığı açılış törenine katılan Tarhan, ortaya yıldırım gibi çıktıklarını söyledi. Tarhan, "Bir şaşkınlık yarattık. Bu Türkiye'nin kazanmasının müjdecisiydi, öyle görüldü. Dalga dalga Türkiye'nin her yerine yayılıyoruz" dedi. Kendiliğinden bir halk hareketi olarak partisinin 3 ay gibi bir sürede mucizeyi gerçekleştirdiğini anlatan Tarhan, bu başarının altında Türkiye'de dürüst, çalışkan ve yaratıcı sonuç alıcı politika ve politikacılara ihtiyacın olduğunu söyledi.

YALANLAR DİZİSİ

Türkiye'nin yıpranmış iktidarının yalanlar dizisiyle baş başa olduğunu savunan Tarhan, şunları söyledi:

"Yalanlar üzerine kurulu bir iktidar ve yalanlar üzerine kurulu bir muhalefetle karşı karşıyayız. Ama toplum olarak yaşadığımız bir gerçek, şiddet, nefret ve kutuplaşma bu ülkede yaygınlaşıyor, yerleşiyor. İktidar şiddetin önüne geçmek istemiyor. Üniversitelerdeki, sokaklardaki şiddetin önüne geçmek istemiyor, çünkü oradan nemalanıyor, oradan güç alıyor. Buna dayanarak yeniden tek başına iktidar olmak istiyorlar. Ama bundan o kadar emin olmadığı son dönemde yaşadığımız telaşlarından belli. İç Güvenlik paketiyle bir korku yaşadıklarını görüyoruz. Sürekli de yanlış yaptıklarını görüyoruz. 'İktidar sarhoşluğu insanlara yanlış yaptırır' derler ya, gerçekten sarhoşlar yolda yalpalayarak gider, doğru dürüst düz gidemezler. Bir süre sonra iktidar da sızıp kalacak gibi davranıyor. Umarım sızıp kaldıklarını, düştüklerini hep beraber göreceğiz."

BOŞ KONUŞAN MUHALEFET

Meclisteki muhalefet partilerini 'boş' konuşmakla itham eden Tarhan, "Bu beceriksiz muhalefete yeter demek için herkes bizimle olacak" dedi. Meclisi 4'lü koalisyon olarak nitelendiren Tarhan, mevcut meclisin sürekli birbirini besleyen ve aynı döngünün hüküm sürdüğü bir yapı olduğunu söyledi, "Aynı tas aynı hamam. Kavgalar ediliyor, göstermelik muhalefet yapılıyor" iddiasında bulundu.

SEMT PAZARINDA GÜNDEM CHP'YDİ

Anadolu Partisi Genel Başkanı Tarhan, il binasının açılışının ardından, parti otobüsüyle şehir turu attı. Sonrasında Uncalı Kent Mezarlığı'ndaki şehitliği ziyaret eden Tarhan, şehitliklere çiçek bıraktı, oğulları için dua okuyan ailelere başsağlığı dileğinde bulundu. Tarhan, şehitlik ziyaretinin ardından Altınkum semt pazarına geçti. Pazarda Emine Ülker Tarhan'ı gören Antalyalıların gündeminde CHP vardı. Tarhan, solun oylarının bölüneceğine yönelik endişelere, "18 yıldır oylar bölünmedi de ne oldu? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha seçimler sonuçlanmadan, daha aday olmadan Hakan Fidan'ı başbakan ilan etti. Böyle bir muhalefet olabilir mi? Biz kendi yolumuzu çizdik ve devam ediyoruz" karşılığını verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.