1. HABERLER

  2. YEREL

  3. En güzel kareler sergi oldu

En güzel kareler sergi oldu

Geçen hafta el sanatları sergisi ile başlayan Pendik Belediyesi sanat kursları yılsonu etkinlikleri, bu hafta fotoğrafçılık ve resim kursu öğrencilerinin ‘Pendik Hatırası’ sürprizi ile devam ediyor.

En güzel kareler sergi oldu

Geçen hafta el sanatları sergisi  ile başlayan Pendik Belediyesi sanat kursları yılsonu etkinlikleri, bu hafta fotoğrafçılık ve resim kursu öğrencilerinin ‘Pendik Hatırası’ sürprizi ile devam ediyor.    

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde Kaymakam Osman Tunç ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katılımıyla açılışı yapılan sergide, belediyenin fotoğrafçılık ve resim  kursunda eğitim alan onlarca kursiyerin en güzel  eserleri yer aldı.  Fotoğrafçılık kursu öğretmeni Orhun Orkut Sadıkoğlu ve resim  kursu öğretmeni Gülten Özalp’ten  eğitim alan kursiyerler, sertifikalarını da Başkan  Şahin’in elinden aldılar.  Açılışta konuşan  Başkan Şahin, “Bugün resim ve fotoğraf kursiyerlerinin eserlerine baktığımızda bir yıllık değil daha uzun bir eğitimden geçmiş kadar tecrübeli ve başarılı eserler görüyoruz.  Emeği geçen fedakar hocalarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Ardından Başkan Şahin ve Kaymakam Tunç, serginin yan kısmında hazırlanan Pendik Hatırası isimli nostaljik arka plan önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

3 hafta daha sergi ve konser

Pendik Belediyesinin sanat kurslarına ait yıl sonu sergileri, Mehmet Akif Ersoy e Sanat Merkezi’nde her hafta farklı alanlarda  olmak üzere bir ay boyunca meraklılarıyla buluşacak.  Bale, halk oyunları, mehter, gençlik korosu, piyano, şan, bağlama, kemençe, ney, gitar, keman ve semazen kurslarına katılanlar da yılsonu gösterilerini Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergileyecek.

55520824b5185_orn-3690.jpg5552082426dc6_orn-3566.jpg

HABERE YORUM KAT