1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Erdoğan, G-20 liderlerine seslendi: Koronavirüs salgının G-20'nin sorumluğunu artırdığına inanıyorum

Erdoğan, G-20 liderlerine seslendi: Koronavirüs salgının G-20'nin sorumluğunu artırdığına inanıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Zirvesine gönderdiği videolu mesajda," Koronavirüs salgının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20'nin sorumluluğunu ve önemini de artırdığına inanıyorum." dedi.

AK Parti İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez de Vahdettin Köşkünden canlı bağlantıyla G-20 Zirvesine katılarak liderlere videolu mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında koronavirüs salgını üzerinden dayanışma vurgusu yaptı. Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu seneki G-20 Liderler Zirvesi'ni Kovid 19 sebebiyle sanal ortamda düzenlemek zorundayız. Son asrın en ciddi sağlık krizi olarak nitelendirilen bu salgın ekonomiden ticarete beşeriden ilişkilere kadar hayatımızı derinden etkiliyor. Salgın aynı zamanda din, dil, bölge, ırk ayrımı olmadan hepimizin büyük insanlık ailesinin fertlerinin olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Türkiye kendi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra 156 ülke ve 9 uluslararası kuruluşun destek taleplerine müspet cevap vererek salgınla mücadele çabalarında dost ve kardeşlerinin yanında olmuştur. Koronavirüs salgının, dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20'nin sorumluluğunu ve önemini de artırdığına inanıyorum. Riyad Zirvesi'nde alacağımız kararlar sadece salgının olumsuz etkilerinin azaltılmasında değil, G-20 ile ilgili beklentilerin karşılanmasında da etkili olacaktır. Küresel bir sorun karşısında, küresel dayanışmanın değerini çok daha iyi anladığımız bir dönemde gerçekleşen G-10 Liderler Zirvesi'nin ülkelerimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum."

Erdoğan, G-20 liderlerine seslendi: Koronavirüs salgının G-20'nin sorumluğunu artırdığına inanıyorum

HABERE YORUM KAT