1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Erdoğan'dan Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'nde dikkat çeken açıklama: Alçak oyunları bozacak güçteyiz!

Erdoğan'dan Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'nde dikkat çeken açıklama: Alçak oyunları bozacak güçteyiz!

Son dakika haberi.... Aydın Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, "Ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı sayesinde bu alçak oyunu bozacak kararlılığa sahip olduğumuz bir döneme girdik" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'nde dikkat çeken açıklama: Alçak oyunları bozacak güçteyiz!

Son dakika haberi....  Aydın Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada önemli açıklamalarda bulundu..

Konuşmasına "Açılışı vesilesiyle bir araya geldiğimiz Adnan Menderes Müzesi'nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz demokrasi tarihini en şanlı ve en hüzünlü sayfasını oluşturan Menderes dönemi nesilden nesile aktarılması gereken ibretlerle bezelidir. Bu müze rahmetli Menderes'in Yassıada'dayken mahpustayken hasretle yad ettiği yerde kurulmuştur." diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet kurulduktan sonra yeni devletin inşası sırasında pek çok zorlukla karşılaşıldığını vurguladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Atatürk sonrası dönemde hem zihniyet hem de fiilen faşizmin kıyılarında dolaşan bir parti haline geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Demokrat Parti ve Menderes dönemi Türkiye'inin demokrasi ve kalkınma mücadelesinin en önemli taşlarından birisidir. Darbe döneminde yaşananlar ilk gününden idam gününe kadar tüm aşamalarıyla milletimizin gönlünde onarılamaz yaralar açmıştır. O dönem Menderes'e yeteri kadar sahip çıkılamadı. 

Dün kendi siyasi hırsları uğruna, ülkeyi Menderes'in idamına sürüklemekten çekinmeyenler hala aynı sinsilikler peşindeler. Dün Menderes ve arkadaşlarına hangi itamı yapıyorlarsa bugün farklı ithamlarla bize yöneltiyorlar. Şöyle bir geriye baktığında; 1960 darbesi olmasaydı Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma yolculuğu hangi istikamette sürerdi diye sormak geliyor. Türkiye'yi siyasette ekonomide, güvenlikte felç etmeyi kafasına koyanların bitip bitmeyen oyunlarıyla geçen yıllara üzülmek elimizde değil. Ülkemize kazandırdığımız güçlü altyapı sayesinde bu alçak oyunu bozacak kararlılığa sahip olduğumuz bir döneme girdik. Aşağıda merhum Menderes'în hizmetleriyle alakalı o kronolojik haritayı gördüğümde 20 seneyi hatırlamamak elimde değil.

HDP'Lİ VEKİLİN TERÖRİSTLE OLAN FOTOĞRAFI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terör ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine şu açıklamayı yaptı:

Adımlarımızı attık. Geçenlerde konuşmamda da söyledim. Biz bu parlamentoda bunları görmek istemiyoruz dedik. Hemen müracaatımızı yaptık. Onunla beraber 14 kişi var. Süratle dokunulmazlıklarının kaldırılması için adım atıldı. Onun diğerlerinden dosyasını ayırıp, bir an önce adım atılsın diye Meclis Başkanı ile konuştum. Diğerlerinin de dokunulmazlıklarının kaldırılması için sürecin başlatalım dedim. Meclis başkanımızın da düşüncesi bu şekilde. Daha sonra yargı süreci başlayacak. Bunun da takipçisi olacağız. Kandille ilgili ana muhalefetin başındaki zat, 'İktidara gelirsek başlarına geçireceğiz' diyor. İktidara gelemeyecek de... Şimdi bakıyorsunuz onlarla el ele hareket ediyor. O gün geldiğinde nasıl Kandil'i başlarına yıkacaksınız? Biz sürekli bombalıyoruz. Tek bunlardan terörist kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. Bu parlamento ve bu milletin paraları onların cebine girmemeli."

Erdoğan'dan Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'nde dikkat çeken açıklama: Alçak oyunları bozacak güçteyiz!

“Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi”nde konuşma yapan bir diğer isim de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. 15 Temmuz gecesine değinen Soylu, açıklamasında  "Bu talimatı 4 yıl önce verdiğiniz zaman. Bugün konuşmanızda söylediğiniz, 'Çine çayının altında keşke böyle bir müze yapılabilse' diye. Biz, 'Böyle bir müze yapılabilir mi?' diye baktık. Bekir Bey böyle bir imkanın olabileceğini söyledi. Ve bu adım talimatınızla başladı. Özellikle bu müzenin zenginleşmesi için fakat gördüğümüz şuydu. 27 Mayıs'tan sonra tarihi silmeye çalışmışlardı. Aklıma şu geldi. Eğer 17-25 Aralık ya da 15 Temmuz gerçekleşseydi tarihi değiştireceklerdi. Ve sizin talimatınızla herkesin gayretiyle burada ufak bir tarih düzeltmesini yapmak istedik ve siz bunun en büyük boyutunu Yassıada'da yaptınız. Aslında bu meselelere sahip olan insanların yüreğinde bir kıvılcım meydana getirdiniz. İlk feribotun ismini Adnan Menderes koydunuz." ifadelerini kulandı.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT