1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan önemli açıklama: '' Sağlık alanında çığır açtık''

Erdoğan'dan önemli açıklama: '' Sağlık alanında çığır açtık''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan açıklamasında, ''Sağlık ülkemizde en büyük hizmetleri verdiğimiz alanların başında geliyor. Bu Bay Kemal’in genel müdürlüğü döneminde bunlar ölülerimizi bile rehin aldılar. Bugün ülkemizde Genel Sağlık Sigortası’nın şemsiyesi dışında kalan kimse yoktur.'' dedi.

Erdoğan'dan önemli açıklama: '' Sağlık alanında çığır açtık''

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AK Parti iktidarının 3 Kasım itibariyle 16 yılını geride bırakıp, 17'nci yılına girdik. Ortaya çıkan manzara çok önemli bir tarihi değişime işaret ediyor. Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti’den yana koyarak Türkiye’yi büyütme ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefimize destek vermiştir.

16 yılda 14 seçimde milletimizin karşısına çıktık ve her seçimde hamdolsun ‘Durmak yok yola devam’ mesajını aldık.

"EĞİTİME AYRILAN KAYNAK BÜTÇEDE İLK SIRAYA YÜKSELDİ"

 Eğitim davası bu ülkenin ve milletin asırlardır tartıştığı, üzerinde durduğu ve bir türlü istediği neticeyi alamadığı bir meseledir. Biz öncelikle eğitimin alt yapısıyla ilgili mazeretleri ve talepleri ortadan kaldırmaya yönelik bir hamle başlattık. Eğitime ayrılan payı, lütfen bu rakama dikkat edelim, 10 milyar liradan 120,2 milyar liraya çıkartarak bütçede ilk sıraya yükselttik. Demek ki, 1'e 12. 12 kat artırdık. Derslik sayısı 288 bin ilaveyle 575 bine; öğretmen sayısını 607 bin ilaveyle 920 bine çıkartarak bu alandaki sorunları büyük ölçüde çözdük. Öyle palavra yok, çıkıyor atıyor, 'Öğretmenler açıkta, sınıflar boş'. Dünyadan haberi yok. Millet bu gerçekleri görüyor. Sadece bu yıl 166 milyon ders kitabını ücretsiz dağıttık. Üniversite sayımızı 130 ilaveyle 206'ya, akademik personel sayımızı 82 bin ilaveyle 158 bine çıkardık. Ben sizlere gerçekleri anlatıyorum. Sizlere havadan sudan konuşmuyorum. Öğrencilik yıllarımızda 75 kişilik sınıflarda biz okuduk ama ülkemin genelinde 100 kişilik sınıfların olduğunu da iyi biliyorum. Bunlar CHP'nin, diğerlerinin iktidarda olduğu dönemdi. Ama hamdolsun bizim şimdi sınıflarda ortalamamız 30 civarında.

Çıkmış, 'Öğretmenler açıkta, sınıflar boş' diyor; dünyadan haberi yok. CHP'nin, diğerlerinin iktidar olduğu dönemlerden 70 kişilik sınıflar devraldık. Hamdolsun ortalamamız şimdi 30 civarında 75 üniversiteden 206'ya çıkardık üniversite sayısını. Biz bunu sağladık, okumayı da siz başaracaksınız.

KREDİ DE FAİZ UYGULAMASI YOK!

* Bazı öğrencilerimiz illa da burs diyor. Ya evladım, bak sen krediye de müracat etsen şunu bilesin ki faiz uygulaması yok, size en düşük taksitlerle ve sigortalı olarak işe girdiğin anda bunu devlet senden tahsil edecek. İster bursa, ister krediye müracat et ama et. Bay Kemal’e bunları sorun bilmez…

SAĞLIK ALANINDA ÇIĞIR AÇTIK

Sağlık ülkemizde en büyük hizmetleri verdiğimiz alanların başında geliyor. Bu Bay Kemal’in genel müdürlüğü döneminde bunlar ölülerimizi bile rehin aldılar. Bugün ülkemizde Genel Sağlık Sigortası’nın şemsiyesi dışında kalan kimse yoktur.

Sağlık birimlerimizi tomografisinden MR’ına en modern cihazlarla donattık. Ambulans sayımızı 618’di sayı biz bunu 5 bine çıkarttık. Uçağından helikopterine ambulans olarak bunları ülkemize getirdik. Çürük ve içinde herhangi bir tedavi imkanı olmayan ambulanslara bu ülkeyi mecbur ettiler.

ADALET TEŞKİLATINDA PERSONEL SAYISI 139 BİNE ÇIKARTILDI

Adalet teşkilatımızın personel sayısını 61 binden 139 bine çıkartarak sistemin kaynağını geliştirdik.

Bireysel başvuru, arabuluculuk sistemi ile vatandaşlarımıza ilave hak arama yolları açtık.

“YÜZLERCE DEV ESERİ ÜLKEMİZE BİZ KAZANDIRDIK”

Marmaray, Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi yüzlerce dev eseri ülkemize biz kazandırdık.

Havalimanlarımızın sayısının 30 ilave ile 56’ya çıkardık. Evinden çıkıyorsun yarım saate bilemedin 45 dakikada havalimanındasın bu medeniyetin bir adımıdır. Yurt dışı destinasyonlarında Türkiye bir numara… Bay Kemal çalışıyoruz, çalışıyoruz. Kıskansan da patlasan da çalışıyoruz, çalışacağız.

“DEVLET NEDİR, DEVLET ADAMI OLMAK NEDİR, SEN BUNLARI UNUTTUN YAPAMIYORSUN”

Beyefendi diyor ki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu Ankara’nın dışında yapılmaz diyor. Ya sen bizim kutlamalarımıza katılmadın. Sen devletin bu tür faaliyetlerine katılmadın, senin hayatın zaten bu tür meşru olmayan işlerle geçti. Devlet nedir, devlet adamı olmak nedir, sen bunları unuttun yapamıyorsun.

29 Ekim Cumhuriyet kutlamasına bir hediyemiz oldu; İstanbul Havalimanı. Bundan güzel daha ne olabilir. O coşkuyu yaşamaktan mahrum oldun.

Ekonomi alanında gerçekleştirdiğimiz hamlelerle kişi başına düşen milli gelirimizi 10 bin dolara yükselttik. İhracatımız 167 milyar dolara yaklaştı. Ülkemizde çalışanların sayısı 19,6 milyondan 28,8 milyona çıktık. İşçisinden emeklisine kadar tüm kesimlerin gelirlerinde artışlar sağladık.

IMF’ye geldiğimiz zaman 23,5 milyar dolar borcumuz vardı 2013’te bunları sıfırladık şimdi borcumuz yok.

''VATANDAŞA UCUZ ET YEDİRECEĞİZ!''

Kısa zamanda artık hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak. Bütün bunlara rağmen hala et fiyatlarının artmasının da talepte olan fazlalıktan olduğunu düşünüyorum. Vatandaşımıza ucuz et yedirmekte kararlıyız. Gerekirse cari açığı düşünmeden ithale gider piyasayı balanse ederiz.

Savunma sanayi AK Parti döneminde en büyük ilerlemeyi sağladığımız stratejik alanların başında geliyor. Kalkınmanın temel unsuru olan enerjide kurulu gücümüzü 32 bin megavattan 87 bin megavata yükselttik. Bugün nüfusumuzun yüzde 80’i doğalgaz kullanabilir hale geldi.

İmar barışı ile ihtilaf konusu olan sorunlara köklü çözümler getiriyoruz.

Ülkemizin zenginliğini sosyal yardımlarla tüm kesimlere yayma olarak görüyoruz. Sosyal yardım ödemelerini 38 milyar liraya yükselttik.

Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bunlar yerine getirirken ülkemizdeki siyaset anlayışı seviyesi geldiğimiz noktaya uygun değil. Karşımızda güçlü muhalefet görmek istiyoruz ama bizim karşımıza çıka çıka CHP çıktı.

CHP’nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veriyor. Bu belediye başkanının Muğla’nın tüm ilçelerine okul yaptırdığını her yeri ana okulları kreşlerle donattığını söylüyor. Dedim ki ya bir araştırın gerçekten böyle bir şey var mı? Arkadaşlar araştırdılar aradılar taradılar ama Muğla’da CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bir tek okul bile yaptırdığını biz bulamadık.

Hatta Muğla’nın yerel basını da seferber olmuş onlar da epey bir aramışlar fakat sözü edilen eserlerden hiçbirini onlar da bulamamış. Hadi birkaç okulu tüm ilçeler diye söylersiniz mübalağa etmiş der geçeriz ancak hiç olmayan bir şeyi abarta abarta anlatmak nedir biz çözemedik. Çünkü bu zatın yalanlarını palavralarını milletin önünde dökmekten yorulduk.

 

 

HABERE YORUM KAT