1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erol Kaya "Bahçeli çay hariç herşeye hayır dedi"

Erol Kaya "Bahçeli çay hariç herşeye hayır dedi"

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, “Çay içelim teklifimizin dışındaki herşeye hayır dediler . Hem AK Parti hem MHP seçmeni, iki parti arasında koalisyon hükümeti kurulmasını istiyordu. Sayın Devlet Bahçeli, bu tutumunun hesabını (...)

Erol Kaya "Bahçeli çay hariç herşeye hayır dedi"

AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, MHP Çay içelim teklifimizin dışındaki herşeye hayır dediler . Hem AK Parti hem  MHP seçmeni, iki parti arasında koalisyon hükümeti kurulmasını istiyordu. Sayın Devlet Bahçeli, bu tutumunun hesabını sandıkta verecek. dedi.

İstanbul Milletvekili Erol Kaya, 1 kasım seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Pendik İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin organize ettiği toplantıda teşkilat mensuplarına hitap etti. 

7 haziran seçimlerinde milletin AK Parti'ye oy vermemek için bahane aradığına dikkat çeken Erol Kaya, " Vatandaşlarımız 7 haziran seçimlerinde bize oy vermemek için bahane arıyorlardı, şimdi ise oy vermek için bahane arıyorlar. Bu tespitlerimi saha çalışmasından edindiğim izlenimler ışığında yapıyorum. 7haziran öncesi de seçim çalışması yaptım, şimdi de seçmen ziyareti yapıyorum. Aradan geçen 5 ayda çok şeyin değiştiğini müşahade ettik. Önceki seçimde partimize oy vermeyen yada sandığa gitmeyen seçmenlerin AK Parti'ye yöneldiğini gördüm. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz."dedi.

Koalisyon görüşmelerinde CHP ve MHP'nin hükümet kurma noktasında adım atmadıklarına da işaret eden Kaya, " CHP'ye reform hükümeti kuralım dedik. Onlar, olmaz onarım hükümeti kuralım dediler. Neyi onaracağız. CHP'nin teklifini kabul etseydik kendimizi inkar edecektik. Seçim hükümeti kuralım dedik, bu teklifimize de sıcak bakmadılar. Daha sonra MHP'yle görüştük. Çay içelim teklifimizin dışındaki herşeye hayır dediler. Halbuki yapılan kamu oyu araştırmalarında hem AK Parti hemde MHP seçmeni, iki parti arasında koalisyon hükümeti kurulmasını istiyordu. Sayın Devlet Bahçeli, bu tutumunun hesabını sandıkta verecek."dedi.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde teşkilatada uyaılarda bulunan milletvekili Kaya, " 1 Kasım'a kadar çalmadık kapı, sıkılmadık el kalmasın. Önce AKPartililerden başlayalım. Küskünler ve bir şekilde bize kırılmış olanlar var. İvedilikle onların gönlünü alalım."diye konuştu.

Kaynak: Duyuru Gazetesi

HABERE YORUM KAT

1 Yorum