1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erzurumlu girişimci evinizi 7,5 TL'ye ısıtacak

Erzurumlu girişimci evinizi 7,5 TL'ye ısıtacak

Girişimci Ebubekir Taşbaşı buluşuyla cepleri ısıtmaya geliyor. Erzurum'da yaşayan Ebubekir Taşbaşı ürettiği petek ile doğal gaz faturalarını 7,5 TL'ye düşürecek.

Erzurum'da yaşayan Ebubekir Taşbaşı'dan milyonların yüzünü güldürecek buluş geldi. Girişimci Taşbaş ürettiği tasarruf petek ile doğal gaz faturalarını 7,5 TL'ye indirecek.

Bilgi ve donanımını gün geçtikçe üretime döken Ebubekir Taşbaşı'ndan kışa özel bir buluş geldi. Erzurum'da yaşayan ve hayal gücünü hayata geçirdiği kendine has atölyesinde çalışmalarını sürdüren Dadaş kaşif, üretmiş olduğu tasarruf peteği ile faturaları 7 buçuk liraya indirip cepleri yakan fahiş fiyatları ortadan kaldıracak.

"ODANIZ SADECE 7,5 LİRAYA ISINACAK"

Ebubekir Taşbaşı, peteklere döşemiş olduğu devir daim su sistemi ile özel bir gaz sistemini birleştirerek, doğal gaz maliyetlerini olabilecek en düşük seviyeye indirilebileceğini söyledi. Taşbaşı, enerji tasarrufu açısından önemli olan buluşuyla, yüzde 90'a varan maddi tasarruf hedefliyor. Taşbaşı, "Kış aylarında yakıttan tasarruf için bir petek dizayn ettim. Doğal gaz veya elektrikli kombi fark etmeksizin peteğin içerisinde bulunan ısıya duyarlı civalı gazın ısınması sayesinde petek ısınmaya başlayacak, peteğin ısınmasıyla ise odanız sadece 7 buçuk liraya ısınacak." dedi.

Erzurumlu Girişimci evinizi 7,5 TL'ye ısıtacak

SERİ ÜRETİM İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Evlere montajlanan peteklerin gazlarının bitmesi ile ilgili hususta ise seri üretim sonrasında servis elemanlarının gaz doldurma işlemini evlere gelerek gerçekleştirebileceğini söyledi. Gazın ısınması hususunda ise buluşunu testlerden geçirdiğini belirten Taşbaşı, Konya'da ilk seri üretim için ise görüşmelere başladı.

DESTEK BEKLİYOR

Erzurum'da tasarruf petekleri için fabrika açmayı hedefleyen Ebubekir Taşbaşı, tüketici firma ve yetkililerinin desteği olduğu takdirde hayallerini hayata geçirebilecek. Atölyesinde Konya'dan getirttirmiş olduğu petek üzerinde tasarlamış olduğu bir başka sistemi uygulamalı olarak anlatan Taşbaşı, sulu sistem olarak da tasarlamış olduğu peteğin su devridaimi ile yazın serinliyor, kışın ise ısınıyor.

Erzurumlu Girişimci evinizi 7,5 TL'ye ısıtacak

 

 

HABERE YORUM KAT