Esenyurt'ta 26 kişi kahvede yakalandı

Esenyurt'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yapan polis ekipleri bir kahvehaneye yapılan baskında 26 kişiyi yakaladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kahvehanelere geçici süreliğine yasaklanırken vatandaşlar kural tanımamaya devam ediyor.

İstanbul Esenyurt'ta kahvehaneye baskın yapan polis içeride 26 kişiyi yakaladı. Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olması gereken kahvehane sahibine "Bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere uymamak" suçlamasıyla işlem yapıldı. Polis baskını sırasında bazı kişilerin kahvehanenin deposuna saklandıkları anlar kameraya yansıdı.

DEPOYA SAKLANANLAR OLDU

Esenyurt İnönü Mahallesi, Kemalpaşa caddesi üzerinde bir kahvehanede kalabalık bir grubun oyun oynadığı ihbarı üzerine polis harekete geçti. Polis ekipleri içeri girdiklerinde kahvehaneni açık olduğunu ve içerideki tüm masaların dolu olduğunu gördü. Baskın sırasında kahvehaneni deposuna saklanan bazı kişiler polis tarafından dışarı çıkartıldı. O anlar ise polis kamerası tarafından görüntülendi.

Esenyurt'ta 26 kişi kahvede yakalandı

İDARİ İŞLEM VE PARA CEZASI KESİLDİ

Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olması gereken kahvehane de 26 kişi hakkında idari işlem yapıldığı her birine Kaymakamlık tarafından 750 lira ile 3 bin 180 lira arasında ceza kesileceği öğrenildi. Öte yandan iş yerini çalıştıran Ersunal Ç.'ye ise TCK'nın 195.maddesi  (Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Alınan Tedbirlere Aykırılık) suçundan adli işlem yapılmak üzere polis merkezine teslim edildi.

Esenyurt'ta 26 kişi kahvede yakalandı

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡