1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş diyalize bağlandı

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş diyalize bağlandı

Koronavirüs tedavisine entübe edilmiş şekilde devam edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin eski başkanı Kadir Topbaş'ın diyalize bağlanıldığı öğrenildi.

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş diyalize bağlandı

16 Kasım 2020 Pazartesi gününden bu yana koronavirüs tedavisi gören eski  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, 4 Aralık’ta yoğun bakıma alınmıştı.

Kadir Topbaş, drumunun ağırlaşması üzerine entübe edilmişti. Sağlık durumu ciddiyetini koruyan Kadir Topbaş'ın diyalize bağlandığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş, yaptırdığı koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı. Topbaş’ın oğlu Ömer Topbaş, sosyal medya hesabından babasının sağlık durumuna ilişkin paylaşımda bulunmuş, yaptığı açıklamada babasının16 Kasım’dan bu yana Kovid-19 tedavisi gördüğünü ifade etmişti.

Mustafa Ömer Topbaş, paylaşımında "Babamız Kadir Topbaş bu sabah yoğun bakıma alındı. Doktorlar önümüzdeki saatlerde şu an uygulanan basınçlı oksijen desteğinden pozitif bir ilerleme kaydedilemezse entübe etme durumunda kalabileceklerini söylüyorlar. Bu zor anımızda arkadaşlarımız, dostlarımız ve sevenlerinden dua bekliyoruz. Sizlerin duası ve Allah’ın izniyle babamızın kısa zamanda sağlığına kavuşacağına inanıyoruz. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun." ifadelerini kullanmıştı.

Kadir Topbaş'ın oğlu Mustafa Ömer Topbaş 25 Aralık  2020 Cuma günü yaptığı açıklamada ise babasının sağlık durumunun ciddi olduğu ifade etmişti.

Kadir Topbaş'ın sağlık durum durumuna ilişkin sosyal medyadan açıklama yapan oğlu Mustafa Ömer Topbaş paylaşımında "Babamız Kadir Topbaş bu sabah yoğun bakıma alındı. Doktorlar önümüzdeki saatlerde şu an uygulanan basınçlı oksijen desteğinden pozitif bir ilerleme kaydedilemezse entübe etme durumunda kalabileceklerini söylüyorlar. Bu zor anımızda arkadaşlarımız, dostlarımız ve sevenlerinden dua bekliyoruz. Sizlerin duası ve Allah’ın izniyle babamızın kısa zamanda sağlığına kavuşacağına inanıyoruz. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun" ifadelerine yer vermişti.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Kasım'dan beri özel bir hastanede koronavirüs salgını nedeniyle tedavi gören Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın sağlık durumuna ilişkin soru üzerine, "Maalesef inişli çıkışlı gelişmeler oluyor. Ben her gün, gün aşırı oğlu Hüseyin ile görüşüyorum, ondan bilgileri alıyorum. Rabb'imden şifalar diliyorum inşallah." açıklamasında bulunmuştu.

KADİR TOPBAŞ KİMDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş'ın 26 Kasım Perşembe günü rutin kontroller için gittiği özel bir hastanede kororonavirüs olduğu belirlendi. Topbaş entübe edildi.

Kadir Topbaş'ın detaylı biyografisi aşağıdaki haberimizden okuyabilirsiniz.

 

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT