1. HABERLER

  2. MALTEPE

  3. Esrar Yetiştirmek İçin Evini Seraya Çeviren Şüpheliye Polis Baskını

Esrar Yetiştirmek İçin Evini Seraya Çeviren Şüpheliye Polis Baskını

Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonda yaklaşık 7 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Esrar Yetiştirmek İçin Evini Seraya Çeviren Şüpheliye Polis Baskını

Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonda yaklaşık 7 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Maltepe'de bir eve düzenlenen operasyonda yaklaşık 7 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Yapılan operasyon polis kamerası tarafından görüntülenirken, zanlının evin bir odasında Hint keneviri ve esrar yetiştirdiği belirlendi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Maltepe'de bir evde uyuşturucu yetiştirildiği ve satıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Yapılan çalışmaların ardından polis ekipleri, B.K.'nın evine baskın düzenledi. Polis ekipleri evin bir odasının tamamen kullanıma kapatılarak odada Hint keneviri ve esrar yetiştirildiğini belirledi. Polis ekipleri, yapılan baskında odanın duvarlarının özel bir yalıtım malzemesiyle kaplandığını ve branda ile sera oluşturulduğunu tespit etti. Ekipler odada yetiştirilen Hint kenevirlerinin aynı sıcaklıkta tutulması için ısı ölçer ve nem ölçer kullanıldığını tespit etti. Şüpheli B.K.'nın sera için yaklaşık 15 bin lira harcadığı belirtildi.

Evde yapılan aramada 6 kilo 655 gram esrar, 40 tane 1 metre boyunda Hint keneviri, bitki yetiştirmede kullanılan sıvı, fan, ısı ve nem ölçer, güç kaynağı, lamba, terazi, kilitli poşet ele geçildi.

Öte yandan, sera olarak kullanılan evde yapılan aramalar polis kamerasıyla da görüntülendi. Görüntülerde odada yetiştirilen Hint keneviri, ele geçirilen kurutulmuş esrar ve yapılan aramalar görülüyor.

Gözaltına alınan B.K.'nın çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı öğrenildi. -

HABERE YORUM KAT