1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ezbere Hadis Okuma Yarışması Yapıldı

Ezbere Hadis Okuma Yarışması Yapıldı

Ezbere Hadis Okuma Yarışması Yapıldı

Bu yıl Otuz Birincisi düzenlenen ‘’Ezbere Hadis Okuma Yarışması’’ kalabalık bir bürokrat ve davetliler eşliğinde yapıldı. Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Pendik AKPARTİ İlçe Başkanı Turgay Kılıç, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep Dernekbaş, Tuzla İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Şube Müdürleri, Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Rafet Ertekinoğlu, Pendik İlçe Müftüsü Ziya Ersin, Okul Müdürleri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

900 Hadis-i Şerifi Ezberledi

Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi ‘’Ezbere Hadis Okuma Yarışması’’ finaline kalan ilk 20 öğrenci arasında eleme yapıldı. Yarışmanın birincisi 900 Hadis-i Şerifi metin ve mealiyle birlikte ezberleyen Merve Nur Doğan oldu. Yarışmanın ikincisi 1015 Hadis ezberleyen Melike Dönmez ve üçüncü de 610 Hadis ezberleyen Gülcan Bitkay oldu. Diğer öğrencilerde jürinin değerlendirmesine göre sıralandılar.

Bu Etkinlikler 81 İlimizde Yaygınlaştırılacaktır

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ‘’Bu öğrencilerimiz ezberledikleri Hadisleri hayatlarında birer yol haritası olacaktır. Bu tür etkinliklerin Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından Türkiyeye önümüzdeki yıldan itibaren 81 ilimizde standart bir şekilde yaygınlaştırılacaktır’’ dedi. Yılmaz şöyle devam etti; ‘’Ebu Zeri Gıfari bir hadisin kaynağını doğrulamak için o günün şartalrında Mısıra gitmiştir. Sahabe-i Kiram Hadis için, ilim için bu hassasiyeti göstermiştir. Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesi 31 Yıldır bu geleneksel hassasiyeti, Peygamberimizin medeniyet mirasını devam ettirmektedir. Peygamberimizin Hadisleri, birer rahmet damlası gibi çorak gönülleri yeşertecektir. Bizler yavrularımıza kariyer eğitimi verirken, karakter eğitimini ihmal ediyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen tüm öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum’’ dedi.

Umre İle Ödüllendirildiler

Yarışma birincisi Merve Nur Doğan’ın ödülünü veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ‘’Bu tür etkinliklere, bu tür değerlere önem veriyoruz. Peygamberimizin Hadislerini ezberleyenlere çok şey borçluyuz. Bu tür etkinliklerin teşvik edilmesi gerekir. Bu yarışmada 200’ün üzerinde Hadisi Şerif ezberleyen 30 öğrencimizi Umre ile ödüllendiriyorum. Tekrar öğrencilerimizi, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum’’dedi.

Yarışmaya katılan 20 öğrenciye verilen ödüller de şöyle sıralandı;

1. Merve Nur Doğan 900 hadisÖdül:20 çeyrek; tablet, dershane, umre 2. Melike Dönmez 1015 hadis17 çeyrek, tablet, dershane, umre3. Gülcan Bitkay 610 hadis 15 çeyrek tablet dersane umre4. 13 çeyrek tablet dershane umre5. 11 çeyrek tablet,dershane, umre6. 9 çeyrek, tablet, umre7. 7 çeyrek, tablet, umre8. den 20 ye kadar 5 çeyrek, tablet, umre

Programda; Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik İmam-Hatip Lisesi Kurucularından İsmail Hakkı Ertürk de birer selamlama konuşması yaptılar. Etkinlikte Veda Hutbesi ayakta dinlendi. Topluca hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

HABER: Abdullah YADİGAR

IMG_6792  IMG_6787

IMG_6768   DSC_0145

DSC_0139   DSC_0135

DSC_0125  DSC_0101

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.