1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fahrettin Altun'dan Amerikan kamuoyuna FETÖ uyarısı!

Fahrettin Altun'dan Amerikan kamuoyuna FETÖ uyarısı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ''Bu şer örgüt Amerikalıların vergilerini zimmetine geçirdiğinden sizin de sorununuz. FETÖ elebaşı Gülen şeytani bir ağı yönetiyor'' ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun'dan Amerikan kamuoyuna FETÖ uyarısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri gezisi sürerken İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan, Amerikan kamuoyuna FETÖ uyarısı geldi.

Altun, "Bu şer örgüt Amerikan vergi mükelleflerinin ödediği vergileri zimmetine geçirdiğinden sizin de çok büyük bir sorununuz, dikkat edin her yerdeler" ifadelerini kullandı.

Altun Twitter'dan FETÖ'nün sözleşmeli okullar ve sistemi manipüle ettiği yasa dışı yöntemlerle faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan İngilizce bir video paylaştı.

Fahrettin Altun, ''FETÖ'nün yalnızca Türkiye'nin bir problemi olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz" ifadesine yer verdi.

Videoda Pensilvanya'da yaşayan Fetullah Gülen'in örgütü kontrol ettiği belirtiliyor, 15 Temmuz darbe girişimi anlatılıyor, FETÖ'nün ABD'deki politikacılara rüşvet verdiği ve bu yolsuzluk düzeni sayesinde destek gördüğü ifade ediliyor.

Videoda ayrıca FETÖ'nün ABD'de 200 civarında okulu olduğu bilgisi veriliyor ve bu sistemle yasa dışı para akışı ve hileli işler gerçekleştirdiği söyleniyor ve ABD kamuoyuna "Bir suç örgütünün finanse edilmesine izin vermeyin" mesajı iletiliyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT