1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli?

Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli?

Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfa'ya konuk olan Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli? Detaylar haberimizde..

Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli?

Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfa'ya konuk olan Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli? Detaylar haberimizde..

Fatih Ürek programa çıkarken söylediği yeni şarkısı ile açıklamalarda bulundu. Ürek yeni albüm için Gülşen ve Ozan Çolakoğlu'na 300 bin Tl ödediğini söyledi

FATİH ÜREK KİMDİR?

Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Nereli?

Fatih Ürek, 3 Nisan 1966 tarihinde Erzurum‘da doğmuştur.

Sevgi, Selvi, Nurgül adında 3 ablası olan Fatih Ürek bir yaşındayken, Erzurum‘da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan, aslen Malatya‘lı olan babası Şerafettin Ürek’in Bursa‘ya taşınması ile orada büyüdü. Annesi Seher Hanımdır. İlkokulu Bursa’da okudu. Babası çalışmak için İstanbul‘a gitti. Babası altı ayda bir eve geliyordu bu yüzden onu annesi büyüttü. Orta birde beklemeye kalır: ‘‘O sene Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Sonra haksızlık yapıldığını düşündüğü için işten çıktı. Bu dönemde; züccaciyecide, mobilyacıda çalıştı, kuş sattı.
 
Ablasıyla bir gün; Taylan Gazinosu’na yemea şarkı söyle diye ısrar ettiler, beğenilince ardından İş teklif ettiler. Böylece sahneye adım atmış oldu. Bu arada züccaciyecide çalışmaya devam ederek bir hoca tutup şarkı çalışmaya başladı.

Gençliğinde ses sanatçısı olmaya karar verdikten sonra Bursa’da Taylan Gazinosunda çalışmaya başladı, daha sonra da 1989 yılında İstanbul’a taşındı. Önce Şişli’de oturdu, sonra para kazanmaya başladıkça semt değiştirdi, önce Etiler’e, oradan Tarabya ve Sarıyer’e taşındı.

1993 yılında çıkardığı Yaktı Yaktı albümüyle, Times Dergisinin düzenlediği ankette “Best Album Cover Of All Time” ödülünü kazandı.

 Fatih Ürek, köfte dudaklarıyla çizgi film kahramanı Fred Çakmaştaş’a benzetilmektedir. Parıltılı pantolon, Transparan gömlek, Yılan dansı ve “Hadi Hadi” şarkısıyla gülen suratı hafızalara kazınmıştır.

Fatih Ürek’e ilk defa Mehmet Ali Erbil ‘‘top” diyerek aklı sıra espri ile karışık aşağılamıştır. Ancak Fatih Ürek, bu tip saldırılara cevap vermemektedir.

Bodrum’da cafe açan Fatih Ürek, İstanbul Astoria’da ikamet etmektedir.

FATİH ÜREK'İN ROL ALDIĞI FİLMLER

2008 – Şeytanın Pabucu
2004 – Neredesin Firuze

FATİH ÜREK'İN ALBÜMLERİ NELERDİR?

1993 – Yaktı Yaktı
1995 – Sen İki Gözümsün
2008 – Sus
2009 – Hala Hala
2010 – Alırım aklını
2011 – Hayde
2012 – 300 – 500
2013 – Bak Güzele

HABERE YORUM KAT