1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Fatma Gaye Güler En Genç Kadın Milletvekili Olarak Tarihe Geçti

Fatma Gaye Güler En Genç Kadın Milletvekili Olarak Tarihe Geçti

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eski danışmanı Fatma Gaye Güler, memleketi Tokat’ta Ak Parti'den Milletvekili olarak seçildi.

Fatma Gaye Güler En Genç Kadın Milletvekili Olarak Tarihe Geçti

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eski danışmanı Fatma Gaye Güler,  memleketi Tokat’ta Ak Parti'den Milletvekili olarak seçildi.

Uzun süre Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın danışmanlığını yapan Fatma Gaye Güler, memleketi Tokat’tan Milletvekili Aday Adayı olmuş ve partisi tarafından Tokat'tan 3. sıradan aday gösterilmişti.

EN GENÇ KADIN MİLLETVEKİLİ OLARAK TARİHE GEÇTİ

AK Parti 3, MHP 1, CHP 1 olmak üzere TBMM'ye 5 milletvekilinin seçildiği Tokat'ta, 3. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilen Fatma Gaye Güler (26) Türkiye'nin en genç kadın milletvekili olarak tarihe geçti.

Gençler olarak siyasetin içinde var olan kişiler olduklarını ve Türkiye'nin genç nüfusu ile övünen ve artısı olan bir ülke olduğunu vurgulayan Güler, partisinin gençlere önem verdiğini söyledi.

FATMA GAYE GÜLER KİMDİR?

Tokat'ın Niksar ilçesinde 1988 Ekim ayı doğumlu olan Fatma Gaye Güler, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nde öğrenciliği halen devam eden Güler, siyasi hayatına 2009 yılında Ankara İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi'nde başladı. 2012-2014 yılları arasında Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Halkla İlişkiler ve Seçim İşleri Birimlerinde görev alan Güler, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına da üye.

HABERE YORUM KAT