1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Fenerbahçe'de borçsuzluk kağıdı UEFA'ya teslim edildi!

Fenerbahçe'de borçsuzluk kağıdı UEFA'ya teslim edildi!

Fenerbahçe'de yaşanan mali krizde Ali koç yönetimi, futbolcular için yapılacak ödemede noktayı koydu. Gereken borçsuzluk kağıdını UEFA'ya teslim etti.

Fenerbahçe'de borçsuzluk kağıdı UEFA'ya teslim edildi!

UEFA'ya iletilmesi gereken, oyuncuların borç-alacak ilişkisini belgeleyen borçsuzluk kağıdını Fenerbahçe yönetimi teslim etti.

Fenerbahçe'de futbolcularla ilgili olan mali sorunlar çözüldü. Geçen sezondan futbolculara olan 70 milyon lira ve bu sezondan da 60 milyon lira toplam 130 milyonluk borç yükünden sarı-lacivertliler kurtuldu.

YERLİ VE YABANCI FUTBOLCULARA BORÇLAR ÖDENDİ

Ajansspor'un haberine göre; Yerli ve yabancı futbolculara olan borcunu ödeyen Fenerbahçe yönetiminin 30 Nisan 2020 itibariyle borcu kalmadı. Yönetim, borcu olmadığına dair kağıdı alarak UEFA'ya Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde gönderdi. Fenerbahçe'nin bu sorunu çözmesi yönetime finansal açıdan rahat nefes aldı. Borçları ödemek için Başkan Ali Koç ve yönetimi mali kaynak arayışları üzerinde çalışıyordu.

Corona virüs sürecinde kulüplerin ekonomik gelirlerinin durduğu bir dönemde Fenerbahçe'nin uzun uğraşlarının olumlu sonuç vermesi yüzleri güldürdü. Bu sıkıntının ardından yönetimin tüm odağını yeni teknik adama yönlerdiği öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT