1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe futbol takımına koronavirüs şoku

Fenerbahçe futbol takımına koronavirüs şoku

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi ablukası altına alan koronavirüs, Türk spor kamuoyunda büyük zararlara yol açmaya devam ediyor. Daha öncesinde Fatih Terim, Göksel Gümüşdağ ve Fenerbahçe Beko basketbol oyuncuları gibi ünlü isimlerin testleri pozitif çıkarken, bir şoku da Fenerbahçe Futbol takımı yaşadı.

Fenerbahçe futbol takımına koronavirüs şoku

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi ablukası altına alan koronavirüs, Türk spor kamuoyunda büyük zararlara yol açmaya devam ediyor. Daha öncesinde Fatih Terim, Göksel Gümüşdağ ve Fenerbahçe Beko basketbol oyuncuları gibi ünlü isimlerin testleri pozitif çıkarken, bir şoku ise Fenerbahçe Futbol takımı yaşadı. 

Aşağıdaki fotoğrafın test yaptırmak için gidilen hastanede çekildiği iddia ediliyor.

bolge gundem

Kulüp tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Futbol A Takımımızın oyuncuları, teknik kadrosu ve idari çalışanları bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde koronavirüs testinden geçmiştir. Yapılan tetkiklerde bir oyuncumuzda ve bir sağlık heyeti çalışanımızda yeni tip koronavirüs (COVID-19) bulgularına rastlanmıştır. 

Oyuncumuzun ve sağlık heyeti çalışanımızın ileri tetkiklerinin ve tedavilerinin yapılması amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

"6 KİŞİDE TESPİT EDİLDİ"

Ali Koç, "Fenerbahçe Beko takımımızla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. Yapılan muayeneler neticesinde 6 kişinin, bunların hepsi sporcu değil, şüpheli bulgulara rastlanmıştır. Numuneler Sağlık Bakanlığı'na gönderildi. Bilgi gelince bilgilendireceğiz."dedi.

"ZOR GÜNLER BİZİ BEKLİYOR"

Ali Koç, "Zor günler bizi bekliyor. Görünen o ki bu zor günler bir mühlet daha devam edecek. Konuyla ilgili sosyal medyadan çok şey öğreniyoruz. Ortaya atılan felaket senaryolarından etkileniyoruz. Sizlerden ricam kaygı ve korkularınızın hayatınızı yönetmesine müsaade etmeyin." ifadelerini kullandı.

"MAAŞ KAYBI OLMAYACAK"

Ali Koç, "Bu süreçte personelimizin gerek maaş, gerekse yıllık izinden hiçbir kaybı olmayacaktır." dedi.

"EVLERDEN ÇIKMAYALIM"

Ali Koç, "Evlerden çıkmayalım, evde kal çağrısına destek olalım. Dayanışma ruhu çok önemli. Etrafınızda bulunan 65 yaş üstü ve büyüklerimize yardım için elimizden ne geliyorsa lütfen yapalım." diyerek sözlerini noktaladı.

EROL BULUT'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Erol Bulut,"Yeni tip koronavirüs (Covid-19) bulgusuna rastlanan Fenerbahçe Futbol A takım oyuncusu ve sağlık heyeti çalışanına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT