1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci'nin sevkine tepki: "Skandal bir karar"

Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci'nin sevkine tepki: "Skandal bir karar"

Fenerbahçe'nin Göztepe ile oynadığı maçın devre arasında yaşananlar sonrası PFDK'ya sevk edilen İrfan Can Kahveci ile ilgili sarı lacivertli kulüpten sert bir açıklama geldi.

Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci'nin sevkine tepki: "Skandal bir karar"

Deplasmanda Göztepeile karşılaşan Fenerbahçede, karşılaşmanın devre arasında İrfan Can Kahveci ile Atakan Çankaya arasında yaşananlar sonrasında sarı lacivertli ekibin yıldızı, "saldırı" gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilmişti. Bu gerekçeyle sevk edilen futbolcuların en az 5 ile 10 maç arası cezaaldığı bilinirken FenerbahçeKulübü'nden ise bu karara sert bir açıklama geldi.

Açıklama yapan FenerbahçeGenel Sekreteri Burhan Kızılkaya 

"30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen PFDK sevkleri, bizim açımızdan ciddi anlamda şaşkınlık yaratacak boyuttadır. Sistemin ve sisteme çöreklenmiş kişilerin değişimi isteğinin ne kadar haklı olduğu ortadadır.

İrfan Can, 'Saldırı' adı altında çarpıtmayla itham altında kalkıştır. İtişmenin saldırı olarak geçmesi ve sevk edilmesi kötü niyettir, iş bilmemezliktir.

Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci'nin sevkine tepki: Skandal bir karar

"SKANDAL BİR KARAR"

Hem Türkiyede hem yurt dışında sık sık görülen itiş kakışa saldırı denirse her hafta birçok oyuncu cezaalır. Sahada da benzeri görülen bir olay. Skandal bir kararla PFDK'ya sevk edilmiştir. Söz konusu temsilcinin yaptığı sevk ile 2 sezon önce Vedat Muriqi niyet okumayla PFDK'ya sevk edilmesi arasında skandallık arasında fark yoktur. Bu konu bizim açımızdan çok nettir.

Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci'nin sevkine tepki: Skandal bir karar

"FENERBAHÇEDENEME TAHTASI DEĞİLDİR"

Örneği olmayan sevklerin Fenerbahçeüzerinden gerçekleşmesi camiamızı kızdırmaktadır. Fenerbahçeişgüzarların deneme tahtası değildir. Vedat Muriqi cezaalmamıştı. İrfan Can'ın da cezaalmayacağını düşünüyoruz.

TFF, bu tür ehliyet sahibi olmayan gözlemcilerle ilgilenmelidir. Aksi takdirde TFF, futbola zarar verecektir." ifadelerini kullandı.

    

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT