1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. FETÖ şaibeli muhabirden provokasyon! Öyle bir soru sordu ki...

FETÖ şaibeli muhabirden provokasyon! Öyle bir soru sordu ki...

Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sorduğu skandal soru sonrası görevine son verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ilişkin sorduğu soruyla FETÖ işi bir provokasyona imza atan Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan, olaya ilişkin görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 

Paylaşılan görüntü sonrası Musab Turan kısa sürede Twitter'da trend topic oldu.  Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Musab Turan'ın iş akdinin feshedildiğini açıkladı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Musab Turhan sorduğu soruyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldı. Soruyu sorarken kaydettiği görüntüyü sosyal medyada paylaşan muhabir Turan Twitter'da tepki çekti.

Son dönemde Sedat Peker’in YouTube'da paylaştığı videolar üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hedef alınmıştı. Bakan Soylu’ya yönelik sorunun sebebi ortaya çıktı.

Musab Turan'ın ağabeyi T.T’nin KHK’dan ihraç edilen  polisler arasında olduğu, ablası B.U’nun  ise bankadan  ATM üzerinden kartsız şekilde ihraç FETÖ'cülere para gönderdiği ortaya çıkan bilgiler arasında.

PROVOKASYONU CANLI VERMEYE KALKMIŞ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Musab Turan'ın da kurumunda soruşturma geçirdiği ancak yeterli delil bulunamadığı öne sürülürken muhabirin, Bakan Varank ve Bakan Pakdemirli'nin katılacağı programının canlı yayın birimine önemli olduğunu ve canlı verilmesini istediği, sorumluluk alanı olmadığı için bu talebin geri çevrildiği öğrenildi.

ANADOLU AJANSI'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Anadolu Ajansı'ndan yapılan açıklamada Musab Turan'ın iş akdinin feshedildiği belirtildi. 

İşte Anadolu Ajansı'ndan yapılan açıklama:

"Bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın-meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran ve bu sırada kendi sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak bu siyasal propaganda eylemini icra eden Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın iş akdi fesh edilmiştir. 

Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak, "Haber temelli her türlü bilgi veya istihbarat., kaynağı ne olursa olsun, Ajansla paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar." ilkesini çiğnemiştir. 

Adı geçen şahıs, bu eylemiyle, Anadolu Ajansı'nın iş sözleşmesindeki "Çalışanlarımız tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğraf, görüntü, görüş ve yorumlardan uzak dururlar." maddesini de ihlal etmiştir. 

Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na ihbarda bulunulmuştur. 

Ayrıca 'Gri Pasaport' ve 'Basın Kartı'nın iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır. "

Musab Turan kimdir? Kaç yaşında | Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan görevine son mu verildi?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Altun paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder. Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz."

Musab Turan kimdir? Kaç yaşında | Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan görevine son mu verildi?
Musab Turan kimdir? Kaç yaşında | Anadolu Ajansı Muhabiri Musab Turan görevine son mu verildi? | Musab Turan kovuldu mu?

MUSAB TURAN KİMDİR?

Musab Turan, 10 seneye yakın bir süredir Anadolu Ajansı’nda ekonomi muhabirliği görevini üstleniyordu. Turan'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Sedat Peker ile ilgili yönelttiği provokatif soru nedeniyle iş akdi feshedildi.

Musab Turan hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT